Prisma stała się ostatnio jedną z najbardziej popularnych aplikacji na świecie. Mam ją od jakiegoś czasu na swoim iPhonie i jestem pod wrażeniem filtrów graficznych, jakie nakłada na obrazy.

Nic więc dziwnego, że użytkownicy Androida też chcą mieć go na swoich telefonach. To taka sama sytuacja jak w przypadku Pokemon Go i użytkowników Windowsa. Na szczęście niedługo Androidowcy też będą mogli się pobawić. Prisma na ich system jest już na beta testach.

Czym jest aplikacja Prisma?

Jest to aplikacja oparta na chmurze, która pozwala zastosować do zdjęć gamę artystycznych filtrów. Można więc zrobić z siebie na przykład postać z kreskówki. Aplikacja Prisma wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu. Większość smartfonów może mieć problem z poradzeniem sobie z taką ilością przetwarzanych informacji. Aplikacja jeszcze nie jest dostępna w Sklepie Play. Można jednak zapisać się do programu testów beta. NIe ma jednak gwarancji, kogo wybiorą. Nie polecamy też instalowania plików APK z sieci. Mogę być zainfekowane wirusami jak te z Pokemon. Lepiej poczekać na wersję oficjalną.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.