Smartfony topowych chińskich producentów coraz częściej trafiają do Polski za pośrednictwem oficjalnych dystrybutorów. Jednym ze sklepów, który chętnie eksperymentuje z nowymi markami, jest x-kom. Xiaomi już na dobre zawitało w Polsce. Czy “zabójcy flagowców” również skradną serca Polaków? Zobaczymy po premierze OnePlus 6T, który został wyceniony na 2 599 zł.

OnePlus jest startupem, który co roku wyprzedaje wszystkie wyprodukowane smartfony. Jeżeli chcecie je nabyć to macie dwie opcje. Możecie skorzystać z oficjalnego międzynarodowego sklepu firmy lub skorzystać z oferty częstochowskiego sklepu x-kom. Pierwsza opcja jest tańsza, ale jej wybór oznacza długi czas oczekiwania na dostawę. Natomiast kupno w polskim sklepie oznacza wyższą cenę, ale za to otrzymujemy upragnionego smartfona praktycznie “od ręki” i możemy reklamować go bezpośrednio u sprzedawcy. X-kom do tej spory dość drogo wyceniał sprzedawane OnePlus’y. Jednak oferta na OnePlus 6T wygląda dość ciekawie. W sprzedaży dostępne będą 3 wersje:

  • 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej za 2 599 zł,
  • 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej za 2 749 zł,
  • 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej za 2 949 zł.

OnePlus 6T będzie sprzedawany w Polsce od 15 listopada

Nowy “zabójca flagowców” wyróżnia się przede wszystkim nowym czytnikiem linii papilarnych, który został umieszczony pod wyświetlaczem AMOLED. W stosunku do swojego poprzednika, OnePlus 6T otrzymał również nieznacznie większy ekran, lepsze szkło zabezpieczające Gorilla Glass oraz większy akumulator. Reszta specyfikacji pozostała praktycznie niezmieniona.

Xiaomi przekonuje fanów OnePlus, że jednak #xiaomilepsze. Osoby, które czekały w kolejce po nowego “zabójcę flagowców” przed sklepem w Delhi, otrzymały od pracowników Xiaomi kalkulatory. Po co? Żeby każdy z nich mógł sobie policzyć różnicę cen pomiędzy OnePlus 6T i Pocophone F1. Według Xiaomi oba smartfony mają takie same parametry, więc “po co przepłacać?”. Pocophone F1 jest również dostępny w sklepie x-kom. Wersja z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 1 598 zł. Jednak OnePlus 6T ma lepszy wyświetlacz, aparat oraz nowocześniejszy czytnik linii papilarnych.

Xiaomi kalkulator

Źródło: x-kom

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.