Wszyscy posiadacze smartfonów z systemem Android wiedzą, że aktualizacje są ciężkim tematem do rozmów. Większość ich po prostu nie dostaje i to nawet ci, którzy mieli je zagwarantowane. Na szczęście lub nie są jeszcze nieoficjalne ROMy i to one sprawiają, że starsze modele telefonów moją się pocieszyć nową wersją systemu.

Telefonami, które cieszyły się oficjalnym wsparciem Google, jeżeli chodzi o aktualizacje Androida, miały być Nexusy. Niestety, gigant dość szybko zapomniał, co obiecywał i już taki Samsung Galaxy Nexus nowego Android Nougata nie dostał. Na szczęście, dla takich wyrzutków zawsze pozostają nieoficjalne ROMy.

Dla Samunga Galaxy Nexus powstał specjalny ROM o nazwie Unlegacy-Android, który jest Androidem 7.1 Nougat.

Pliki zostały umieszczone na forum XDA-Developers. Oczywiście, jak to bywa z nieoficjalnym oprogramowaniem, ROM zawiera błędy i dlatego z tego nie miejsca nie polecam go niedoświadczonym użytkownikom, bo można sobie z telefonu zrobić dobrą cegłówkę. Dla ryzykantów jest do pobrania plik .zip, ze wszystkimi plikami instalacyjnymi.Jest w tym wszystkim jednak jedna bardzo zabawna informacja, która nie mogła ujść mojej uwadze. Waszej także nie powinna. Developer, którzy stworzył ROM, mimo które błędów się na nim znajdują i które listuje określa go jako “Stable“. Niby człowiek tworzy oprogramowanie na własną rękę, a już uczy się od wielkich korporacji, jak robi się marketing własnego systemu. Oczywiście, nie ma nic przeciwko samej idei nieoficjalnego wsparcia, bo prawda jest taka, że jak Google nie pomaga, to trzeba sobie jakoś radzić, ale musimy pamiętać, że takie instalacje robimy na własną odpowiedzialność.

[vlikebox]

Android 7.1 przynosi m.in. zmiany w ustawieniach, panelu powiadomień, skróty aplikacji, nowe emotki. Jest to jakieś unowocześnienie dla smartfona, dlatego nie dziwię się, że wszyscy chcą go mieć.

android

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.