Wydaje mi się, że na te dodatki do Google Play czekało wiele osób, a przynajmniej o takiej możliwości nie raz myśleli. Pomysł jest bardzo ciekawy, a my mamy nadzieję, że bardzo szybko wejdzie w życie.

Chodzi o dwie zmiany, które Google najprawdopodobniej niedługo wprowadzi. Mówi tu mianowicie o możliwość kupowania aplikacji w prezencie oraz dzielenia się aplikacją w ramach rodziny. Aż dziwne, że jeszcze czegoś takiego w Google Play nie ma. Zmiany mają pojawić się w nowej Play Store v5.12. Jeżeli chodzi o kupowanie aplikacji dla kogoś, to mechanizm postępowania będzie wręcz infantylnie prosty. Po zakupie aplikacji wybierzemy tylko e-mail osoby, którą prezentem chcemy obdarować. Niestety, z aplikacjami Play będzie trochę gorzej, niż na przykład pierścionek zaręczynowym. Takowy możemy dać komuś innemu, gdy wybranka serca odmówi, a aplikacji Play komuś innemu przekazać nie możemy.
Druga opcja z której zapewne userzy będą zadowoleni to  Family Library. Dzięki niej można będzie dzielić się aplikacjami Play wewnątrz swojej rodziny. Najpierw trzeba będzie stworzyć grupę rodzinną (“Create a family“), a następnie pododawać trolle. Oczywiście, nikt tu numerów dowodów sprawdzać nie będzie, więc pewnie tak, jak na Facebook powstawać będą tony wirtualnych, tym razem Androidowych rodzinek.

images (3)

Aczkolwiek, mimo całego ironizowania z naszej strony pomysły są całkiem trafione. Użytkownicy lubią dzielić się nie tylko życiem prywatnym, ale też kupionymi programami, jak widać po serwerach pirackich, więc pewnie na nowe funkcjonalności Google Play będzie popyt!