Koreańskie media donoszą, że Samsung i LG szykują dla nas ciekawy pokaz. Podczas targów MWC 2019 powinniśmy po raz pierwszy zobaczyć smartfony obsługujące sieci 5G. Niestety dalej nie wiemy ile będą kosztować i kiedy nastąpi ich premiera.

Samsung Galaxy S10 (a dokładniej jego 3 warianty) ma być najważniejszą premierą nadchodzących targów MWC 2019. Jak co roku, producenci smartfonów pokażą w Barcelonie swoje najnowsze dzieła. Przy czym już teraz wiemy, że rok 2019 przeminie pod hasłem składanych smartfonów oraz 5G. Szczerze mówiąc, to ciężko jest komukolwiek spekulować czym będzie pierwszy smartfon 5G Samsunga. Niektórzy twierdzą, że będzie to specjalna edycja Galaxy S10, która zadebiutuje w Korei Południowej. Inni podejrzewają, że pierwszym smartfonem 5G Samsunga będzie Galaxy F/Flex. Chodzi tutaj oczywiście o pierwszy model ze składanym wyświetlaczem.

LG przyspieszyło prace nad 5G

Konkurencja na rynku smartfonów jest bardzo zacięta. Xiaomi szykuje Mi Mix 3 z modemem 5G, a OnePlus zaczyna otwarcie mówić o cenie urządzeń obsługujących nową technologię. Początkowo LG chciało wypuścić smartfona 5G w okolicach maja. Miałby on być sprzedawany w Korei oraz Stanach Zjednoczonych. Jednak byłaby to dość późna premiera. Z kolei nowi szefowie działu mobilnego podjęli trudną, ale ważną i dobrą decyzję. LG przyspieszy premierę swojego pierwszego smartfona z modemem 5G. Ma być to lekko polepszona wersja G7 ThinQ. Aktualnie nie znamy nazwy nowego urządzenia. Być może będzie to G8 ThinQ, a może G7+ ThinQ 5G lub coś w tym stylu.

LG 5G Sprint

Targi MWC 2019 odbędą się w Barcelonie w dniach od 25 do 28 lutego 2019 roku.

Źródło: The Korea Herald

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.