Nowe flagowce Samsunga mają tak dużą moc obliczeniową, że Koreańczycy postanowili zamienić je w komputery. Namiastka PC-ta tworzona jest poprzez podłączenia smartfona do monitora, klawiatury i myszy za pomocą przystawki DeX. Jednak wygląda na to, że Galaxy Note 9 będzie mógł być podłączany do monitora za pomocą kabla USB-C i odpowiedniej przejściówki. Stacja DeX nie będzie już potrzebna.

Samsung wychodzi z założenia, że flagowce nie służą tylko do mobilnej rozrywki i przeglądania Internetu poza domem, ale również do pracy w domu czy też biurze. Pozwalać ma na to stacja DeX, która zamienia smartfony z serii Galaxy S oraz Note w namiastki komputerów. Rozwiązanie to jest dość wygodne, ponieważ użytkownik ma zawsze przy sobie to samo środowisko pracy. Jednak, żeby móc z niego korzystać, to najpierw trzeba podłączyć telefon do stacji DeX. Według najnowszych plotek nadchodzący Galaxy Note 9 ma zostać pozbawiony tej niedogodności, ponieważ będzie można go podłączyć do monitora za pomocą kabla USB-C. Natomiast klawiatura i mysz będą mogły korzystać z komunikacji Bluetooth. Jednak czy takie rozwiązanie na pewno jest dobrym pomysłem?

Galaxy Note 9 ma być jedynym urządzeniem, które będzie nam potrzebne

Kilka dni temu Samsung wydał dość ciekawe oświadczenie związane z zapowiedzią smartfona, który zostanie zaprezentowany 9 sierpnia. Mowa jest w nim o urządzeniu, które wystarczy do realizacji wszystkich zadań związanych z pracą i rozrywką. Czyżby potwierdzało to plotki dotyczące stacji DeX oraz Note 9?

Samsung DeX

Musimy pamiętać o tym, że przystawki DeX Station oraz DeX Pad nie służyły tylko i wyłącznie do podłączenia smartfona do monitora. Tryb desktop jest dość obciążający. Dlatego stacje DeX zostały wyposażone w dodatkowe chłodzenie. Dodatkowo mają one port pozwalający na podłączenie ładowarki. Dlatego Galaxy Note 9 z przejściówką na USB-C nie będzie pełnowartościowym zamiennikiem stacji DeX. Być może Samsung przygotuje również adapter, który będzie pozwalać na jednoczesne podłączenie monitora i ładowarki. Natomiast problem związany z przegrzewaniem mógł zostać rozwiązany poprzez usprawnienie układu chłodzenia. Dobrym rozwiązaniem byłoby korzystanie z Galaxy Note 9 w trybie desktop razem z bezprzewodową ładowarką, która nie tylko ładowałaby smartfona, ale również go chłodziła.

Źródło: WinFuture

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.