Jakiś czas temu pojawiły się materiały promocyjne sugerujące, że niedługo HMD Global zaprezentuje nowego smartfona. Miała to być Nokia X, jednak teraz wiemy, że nowe urządzenie pojawi się na rynku pod nazwą Nokia X6. Będzie miała ona jedną wspólną cechę z iPhonem X: wcięcie w górnej części ekranu.

Coraz więcej producentów smarfonów decyduje się na zastosowanie ekranu z charakterystycznym wcięciem. Mogłoby wydawać się, że jest to nic nieznaczący bajer. Jednak w praktyce tego typu projekt oznacza większą przekątną ekranu bez konieczności zwiększania wymiarów smartfona. Przy czym Apple skorzystało ze wcięcia w iPhone X, żeby umieścić w nim system rozpoznawania twarzy Face ID. Z kolei producenci smartfonów z Androidem, z oczywistych względów, umieszczają tam tylko głośnik oraz przedni aparat. Teraz do tego grona dołącza HMD Global. Jednak Nokia X6 nie będzie nowym flagowcem. Specyfikacja wskazuje na typowego “średniaka”, czyli sartfona ze średniej półki cenowej.

Nokia X6

Nokia X6 będzie się wyróżniać tylko charakterystycznym wcięciem

Czy to wystarczy, żeby zawojować rynek urządzeń mobilnych? Być może HMD Global chce w ten sposób sprawdzić, czy smartfon posiadający wcięcie w górnej części ekranu przypadnie do gustu klientom. Nokia X6 będzie posiadać ekran o przekątnej 5,8” i proporcjach 19:9. Model ten będzie dostępny w dwóch wariantach. Słabsza wersja z 4 GB pamięci RAM zostanie wyposażona w chipset Mediatek Helio P60. Natomiast Qualcomm Snapdragon 636 znajdzie się w modelu z 6 GB pamięci. Nowy smartfon zostanie zaprezentowany w Chinach już jutro. Ceny mają zaczynać się od około 210 Euro.

Nokia X6

Źródło: DigiTech, Weibo

 

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.