Kiedy tylko zobaczyłem tę klawiaturę po raz pierwszy, od razu zacząłem sobie wyobrażać, jak wyglądałaby na moim biurku. Nie czytałem jeszcze specyfikacji, tylko patrzyłem. I trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka robi ona wrażenie na tyle wielkie, że już chciałoby się ją wziąć ze sobą do domu. Chodzi o model Logitech G810 Orion Spectrum. Postanowiłem napisać o niej odrobinę więcej, abyście mieli większe spojrzenie, nie tylko designerskie.

Zacznijmy może od tego, że Logitech G810 Orion Spectrum nie jest absolutnie klawiaturą dla zwykłego wyjadacza chleba, który codziennie klepie faktury, albo siedzi całymi dniami na Facebooku. Jest to sprzęt czysto gamingowy, przeznaczony dla graczy i moim zdaniem jeszcze bardziej można zacieśnić tę grupę do graczy kolekcjonerów. To najnowsza klawiatura mechaniczna w ofercie tego znanego producenta

Klawisze mają wytrzymać do 70 milionów naciśnięć.

Model ten oferuje również podstawowy zestaw przycisków multimedialnych z rolką do regulacji głośności. Dostępne też jest podświetlenie RGB, stosowane obecnie w praktycznie wszystkich nowych modelach z wysokiej półki. To właśnie ono robi takie wrażenie. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możemy dostosować podświetlenie oraz ustawienia mark na klawiszach. Posiada ono też dedykowane profile specjalnie przygotowanie pod aż 300 różnych gier. Klawiatura ma wymiary 153 mm (wysokość) x 443,5 mm (szerokość) x 34,3 mm (głębokość) i waży 1180 gramów (bez kabla, który tym razem jest w oplocie).

keyboard_en_nologo

Obudowa tego modelu zrobiona jest z plastiku.

Dodatkowym atutem są gumowe stopki pod spodem zapobiegające przypadkowemu przesuwaniu się po blacie biurka. Specjalne przyciski sterowania multimediami klawiatury Orion Spectrum umożliwiają natychmiastowe odtwarzanie, wstrzymywanie i wyciszanie muzyki lub filmów. Użyj rolki do regulacji poziomu głośności lub przechodź do następnego utworu naciśnięciem jednego przycisku.

Klawiatura posiada trzy stopnie swobody.

Regulacja kąta nachylenia w trzech krokach umożliwia ustawienie klawiatury pod kątem 0,4 lub 8 stopni w celu uzyskania idealnego nachylenia, a Obsługa wielu klawiszy oznacza możliwość wykonywania złożonych ruchów w idealnym momencie. Sprzęt posiada też dwuletnią gwarancję. Współpracuje z systemami: Windows 7, Windows 8/8.1 i Windows 10.

Największą wadą urządzenia jest chyba tylko cena.

Klawiatura Logitech G810 Orion Spectrum trafiła do sprzedaży na początku lutego tego roku i kosztuje 829 zł. Jest to naprawdę wysoka cena, ale to normalnie przy konstrukcjach mechanicznych, ale za wysoka mimo to, zwłaszcza jak na model bez – dla wielu niezbędnej – podpórki na nadgarstki.