John McAfee zasłynął ze stworzenia pierwszego komercyjnego programu antywirusowego, które obecnie nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Jednak sam John McAfee nie ma już nic wspólnego z firmą McAfee Associates od ponad 20 lat. Przez ten miał styczność z wieloma firmami zajmującymi się bezpieczeństwem. Kilka dni temu ogłosił, że wyprodukuje najbezpieczniejszy na świecie smartfon, który nazwie John McAfee Privacy Phone.

Co ma być takiego wyjątkowego w nowym smartfonie? John McAfee Privacy Phone ma być wyposażony w zestaw fizycznych przełączników, które pozwolą użytkownikowi na odłączenie anten od Wi-Fi, Bluetootha, nawigacji GPS, a również kamery, mikrofonu czy nawet baterii. Dzięki temu mamy mieć pewność, że nikt nas nie podsłuchuje, nawet jak uda się komuś złamać zabezpieczenia programowe smartfonu. Widać wyraźnie, że John McAfee nie ufa trybowi samolotowemu (w ten sposób można wyłączyć wszystkie moduły łączności) czy nawet wyłączeniu smartfona (urządzenie może pozostawać w trybie czuwania). Dlatego też kontrowersyjny spec od bezpieczeństwa stawia na stare dobre rozwiązania mechaniczne.

John McAfee Privacy Phone ma posiadać również specjalne oprogramowanie.

Na zdjęciu widać, że smartfon będzie działać dzięki systemowi Android, ale firma MGT (to właśnie jej szefem jest John McAfee) ma zadbać o to, żeby najbezpieczniejszy smartfon na świecie nie był podatny na zwykłe ataki. Ma on być odporny nie tylko na różnego rodzaju wirusy i rootkity. John McAfee Privacy Phone ma być niemożliwy do podsłuchania za pomocą stacji udających stacje bazowe operatorów, czy też znane nam hotspoty Wi-Fi. To wszystko brzmi trochę jak fantastyka, której nie możemy teraz zweryfikować nawet w najmniejszym stopniu. Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób John McAfee Privacy Phone ma zadbać o nasze bezpieczeństwo, zostaną ujawnione przed premierą urządzenia, która odbędzie się w tym roku. Niestety nie będzie to tania zabawka, bo John McAfee wycenił swojego rewolucyjnego smartfona na 1 100 dolarów. Cena kosmiczna, ale ponoć jest luka na rynku urządzeń mobilnych i znajdą się kupcy na najbezpieczniejszego smartfona pod słońcem.

Źródło: Newsweek

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.