W zasadzie to tak jest za każdym razem, kiedy nowy iPhone pojawia się na rynku. Fani Androida zawsze narzekają, że nowy produkt Apple ma słabe parametry i za tą samą cenę można kupić o wiele lepszy smartfon z Androidem. Jednak zaraz po tym okazuje się, że najnowszy iPhone zostawia daleko w tyle cała konkurencję podczas różnego rodzaju testów wydajnościowych.

Jednym z takich testów jest porównanie czasu, jaki potrzebują dwa telefony na wykonanie tych samych operacji. Pomiar dokonywany jest dla serii aplikacji, które dostępne są zarówno na iOS, jak i Androida. Szczerze, nie dziwi mnie zwycięstwo iPhone 7 w tym teście, ponieważ już iPhone 6s pokonał Samsunga Galaxy Note 7 w tej konkurencji. Jak zapewne wiecie, topowe telefony z Androidem mają procesory z większą ilością rdzeni oraz więcej pamięci RAM niż konkurencja ze stajni Apple. Jednak różnica ta wynika z faktu, że iOS jest dużo lepiej zoptymalizowany, ponieważ Apple zarówno tworzy system operacyjny, jak i projektuje swoje telefony. W przypadku Androida rozwojem systemu operacyjnego zajmuje się Google, a producenci smartfonów dorzucają swoje 3 grosze w postaci dodatkowych aplikacji. Jak możecie zobaczyć na filmie prezentującym wyniki testu, Samsung Galaxy Note 7 (oraz inne telefony z Androidem) mają problem z nieoptymalnym zarządzaniem pamięcią RAM. Na szczęście Samsung już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu w ramach autorskiego Turbo Speed Technology. Zatem, może Samsung Galaxy S8 wypadnie lepiej w następnym teście prędkości. W sumie to aż dziw bierze, że Samsung Galaxy Note 7 nie zgorączkował się podczas tego pojedynku 😉

[vlikebox]

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.