Wszyscy myśleli, że Galaxy Note 9 będzie miał dokładnie taki sam aparat jak Galaxy S9+. Jednak ostatnie plotki sugerują, że Note 9 dostanie ulepszony tryb Super Slow Motion, który pozwoli na dwukrotnie dłuższe nagrywanie scen w 960 klatkach na sekundę. Oznacza to, że spowolnione sceny w Note 9 będą miały długość 0,4 s.

Największą innowacją, jaką wprowadził Samsung w Galaxy S9/S9+, jest nowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów w 960 klatkach na sekundę. Możliwe jest to dzięki sensorom, które mają zintegrowany procesor sygnałowy oraz pamięć DRAM. Przy czym Samsung stosuje tutaj zamiennie dwa układy: Sony IMX345 oraz Samsung S5K2L3 ISOCELL Fast. Oba pozwalają na korzystanie z trybu Super Slow-mo. Przy czym działa on na takiej zasadzie, że tylko scena trwająca 0,2 sekundy jest nagrywana w spowolnionym tempie. Reszta filmu jest nagrywana normalnie. Jedna z aktualizacji wydłużyła ten czas do 0,4 sekundy, ale wymaga to ograniczenia rozdzielczości do 480p.

Galaxy Note 9 będzie tak naprawdę ulepszoną wersją Galaxy S9 Plus

Nowy flagowiec Samsunga zostanie oficjalnie zaprezentowany 9 sierpnia. Jednak już teraz wiemy dość sporo na temat Galaxy Note 9. Jednym z oczekiwanych ulepszeń jest wydłużony czas nagrywania w trybie slow motion. Całkiem możliwe, że Samsung uzyska to stosując sensory z większą ilością pamięci DRAM. Pozostałe plotki mówią o tym, że Note 9 ma dostać akumulator o pojemności 4 000 mAh. Wydaje się, że informacja ta po części została potwierdzona przez krótki spot reklamowy Samsunga, który zapowiada dłuższy czas pracy na baterii.

Samsung zapowiada również szybsze pobieranie danych. Jest to dla mnie zaskakujące, ponieważ Note 9 ma korzystać z dokładnie tych samych chipsetów, co Galaxy S9. Oznacza to dokładnie taką samą wydajność oraz modem LTE tej samej klasy. Być może Samsung odnosi się tutaj do wolniejszej konkurencji.

Kolejnym ulepszeniem ma być większa ilość pamięci. Galaxy S9/S9+ już oferuje 256 GB przestrzeni wewnętrznej. Czyżby nowa reklama miała sugerować, że Note 9 będzie posiadać aż 512 GB pamięci?

W praktyce największą zaletą Galaxy Note 9 jest nowy rysik S-Pen, który korzysta z komunikacji Bluetooth. Kolejnym pewnym usprawnieniem względem Galaxy S9+ jest nieznacznie większy wyświetlacz.

Źródło: GSMarena

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.