Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdyby Wasz smartfon wyginał się na tyle, aby zrobić z niego opaskę na rękę? Patrząc na standardowe urządzenia, jakie mamy na rynku to skończyłoby się niezbyt wesoło. Jednak, z informacjami o elastycznych smartfonach możemy spotkać się już od dłuższego czasu. Powiedziałbym nawet, że temat jest na topie. Giganci także pracują nad takimi rozwiązaniami. Mówi się o tym, że Samsung chce taki smartfon wypuścić. Stało się jednak tak, że to nie rynkowi potentaci, a mały startup z Chin wypuści takie urządzenie na rynek jako pierwszy. Przedstawiam Wam Moxi.

Chińska firma obiecuje, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek smartfon z grafenu. Prawda jest taka, że na rynku smartfonów zrobiło się nudno. Albo mamy kopie produktów Apple, albo Samsungów. Nikt nie wymyślił nic nowego, co zrobiłoby wielkie “wow“. Urządzenia mają tylko coraz lepsze podzespoły, ale to nie jest to, na co ja na przykład czekam.

Chiński startup zapowiedział, że jeszcze w tym roku zacznie sprzedaż elastycznych smartfonów.

Urządzenie to będzie można wygiąć tak, że wyglądać będzie, jak opaska lub zegarek na rękę. Taki trochę smartfon i smartwatch w jednym. Próba wygięcia tego smartfonu nie skończy się jego uszkodzeniem. Zastosowany ekran ma działać w obu trybach. W pierwszym będziemy korzystać jak ze zwykłego smartfona. Drugi prawdopodobnie będzie posiadał interfejs dostosowany do trybu smartwatcha. Aby wszystko poszło pięknie i ładnie, skorzystano z grafenu, jako surowca. Dzięki niemu urządzenie będzie sprężyste i jednocześnie wytrzymałe. Podzespoły nie zostały zamontowane tuż po ekranem. Trafiły do dolnej części smartfona.

Na początku będzie on dostępny wyłącznie w Chinach. Cena ma wynosić około 765 dolarów.

foto-materialy-prasowe g_-_960x320_-_s_73569x20160530104742_0

g_-_608x405_-_-_73569x20160530104745_0

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.