Wiedziałem, że prędzej czy później zaczną powstawać takie urządzenia. Kiedyś osoby, które potrzebowały długo pracować na laptopie bez dostępu do gniazdka, kupowały sobie drugą baterię. Zresztą, niektórzy robili tak również z bateriami do telefonów. W przypadku laptopów producenci poszli w ciągu ostatnich w wydłużenie czasu pracy komputera na pojedynczym ładowaniu poprzez zastosowanie energooszczędnych komponentów.

Jednak czasami może się zdarzyć tak, że deklarowane przez producenta 8 czy nawet 10 godzin pracy na baterii to za mało. Co więcej, nie jesteśmy w stanie dokupić zapasowej baterii, ponieważ akumulator w nowoczesnych ultrabookach jest zintegrowany. Dlatego też Asus przygotował potężnego power banka, który naładuje nie tylko Waszego smartfona czy tableta, ale również komputer wyposażony w port USB-C Power Delivery.

Asus ZenPower Max jest power bankiem o pojemności 26 800 mAh.

Jednak to nie ogromna pojemność jest głównym atutem tego urządzenia. Na rynku mamy dostępne już power banki o zbliżonej ładowności (np. Xiaomi 20 000 mAh). Czym zatem wyróżnia się Asus ZenPower Max? Te nowe, jakby nie patrzeć podręczne, źródło energii posiada 3 porty (2x USB 2.0 i 1x USB-C) wspierające technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. Według producenta, przeciętny laptop zostanie naładowany w ciągu 5,5 godziny. Łączna moc wyjściowa urządzenia (z wszystkich portów) wynosi 60 W. Dla porównania, zwykły power bank z dwoma portami USB dysponuje mocą wyjściową 15 W.

[vlikebox]

Dodatkowo nowy power bank od Asusa posiada również latarkę.

Niewyobrażalnie duża pojemność urządzenia pozwala na ciągłe świecenie przez 12 godzin. Gdyby to było za mało, to zawsze możecie wspomóc się telefonem z zainstalowaną naszą aplikacją🙂 Aktualnie, power bank Asus ZenPower Max dostępny jest jedynie w Tajwanie za równowartość 158 dolarów amerykańskich, czyli około 610 zł. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to wygórowana cena, jak na urządzenie, które będzie w stanie naładować nam wszystkie nasze urządzenia. Zapewne wiecie, że w niektórych sytuacjach takie źródło energii bywa bezcenne.

zenpower-max-26800mah-600x376

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.