Samsung Galaxy S21 zadebiutuje na rynku już w tym roku. Zapewne, mimo że sklepy są pozamykane, a ludzie dalej trzyma się w domach, to zapewne firma Samsung nie będzie miała problemów ze sprzedażą swojego nowego flagowca. Zwłaszcza że okazuje się, iż firma wprowadziła kilka nowości. Udogodnienia co prawda, są czysto designerskie. Jednak już dawno nauczyliśmy się, że nasze telefony muszą wyglądać. Tak karierę robi choćby największa konkurencja Samsunga, czyli firma Apple. Co więcej, klienci coraz częściej chcą mieć do wyboru większą bazę kolorystyczną. Osobiście, nie byłem zachwycony, kiedy Apple wypuściło iPhone 12 w nowych kolorach, ale rozwiązanie to znalazło odzew na rynku.

Zapewne z Samsungiem może być podobnie. Widocznie, zapotrzebowanie na nową bazę kolorystyczną ich flagowych telefonów było. Do tej pory Samsunga S20 można było kupić w kolorach niebieskim (Cloud Blue), różowym (Cloud Pink) i szarym (Cosmic Grey), a Galaxy S20+ w czarnym (Cosmic Black), niebieskim (Cloud Blue) i szarym (Cosmic Grey). Okazuje się, że baza tych kolorów powiększy się wraz z pojawieniem się nowego flagowca na rynku.

Samsung Galaxy S21 już w tym roku pojawi się na rynku i ma być w nowych kolorach.

Koreańska firma kontynuuje dywersyfikację swoich smartfonów z rodziny Galaxy S. Nic dziwnego. Skoro jest zapotrzebowanie na rynku na konkretne modele smartfonów, to nic dziwnego, że pojawia się ich coraz więcej. Tym razem nie chodzi jednak o wersje mniej lub bardziej budżetową, czy wypasione modele mega giga pro dla tych, co chcą wydać najwięcej. Chodzi o pojawienie się nowych modeli kolorystycznych tego topowego smartfona. Okazuje się, że nowy podział kolorystyczny jest wyjątkowo specyficzny, ale chyba na swój sposób przemyślany. Tańszy Samsung Galaxy S21 dedykowany będzie młodszym konsumentom, którzy będą w stanie zakupić urządzenie w jaskrawych wersjach kolorystycznych. Topowy Galaxy S21 Ultra podobnie, jak poprzednik dostępny będzie jedynie w stonowanych wariantach. 

Samsung Galaxy S21

Podział Samsung Galaxy S21 na wersje dla dorosłych i dla dzieci wydaje się nieco intrygujący, ale ma to swój przemyślany bieg.

W końcu nie zawsze rodzice chcą, aby ich pociechy nosiły topowe telefony z górnej półki, które kosztują sporo. Dziecko staje się wtedy narażone na napady i okradzenie. Co ciekawe, kolorystyka jaskrawa może spodobać się młodszemu pokoleniu. To w końcu taki ukłon w stronę kreskówkowego ekosystemu. Informacje o nowej linii kolorystycznej Samsunga pojawiły się na rynku dzięki wpisowi Roland Quandt na Twitterze. Pokazali oni fotografie prasowe, na których widać wszystkie wersje kolorystyczne Samsunga Galaxy S21. Trzeba przyznać, że modeli Samsunga trochę będzie. Co ciekawe, Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra sprzedawana będą w różnych kolorach, a na dodatek niektóre z nich otrzymają limitowane wersje kolorystyczne.

Trzeba przyznać, że różnorodność Samsung Galaxy S21 może zaskoczyć.

Najwięcej wyboru będą mieli fani najdroższej linii Samsunga S21. Najdroższy Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dostępny będzie w aż pięciu wersjach kolorystycznych: 

 • czarnej;
 • ciemnoniebieskiej;
 • brązowej;
 • ciemnozielonej;
 • białej.

Samsung Galaxy S21 zaoferuje jedynie dwa kolory obudowy obiektywów. Wygląda to tak, że gdy zdecydujemy się na mniej typowy kolor taki, jak czerwony, to w rzeczywistości otrzymamy dwukolorowy smartfon.

Ciekawe kolory ma pośrednia linia Samusung Galaxy S21.

Pośredni model Galaxy S21+ również kupimy w jednym z pięciu wariantów kolorystycznych: 

 • czarnym;
 • lilowym;
 • czerwonym;
 • złotym;
 • białym.

Wygląda to trochę, jakby była to linia dedykowana dla kobiet. Kolory są delikatne, ciepłe i modele smartfonów bardziej pasowałyby do kobiecej torebki. Linia Galaxy S21 Ultra 5G wygląda bardzo biznesowo. Jak telefon dla pana albo pani prezes firmy. Powiedziałbym, że wyglądem przypomina mi aktówki biurowe.

W przypadki budżetowej linii Samsung Galaxy S21 też jest spory wybór kolorów.

Najtańszy Samsung Galaxy S21 dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych: 

 • czarnej, 
 • lilowej, 
 • złotej
 • białej.

Tutaj muszę przyznać, że linia wygląda trochę jak dedykowana najmłodszym fanom marki. Ma swój urok, ale jest mocno cukierkowa.

Które smartfony Samsung Galaxy S21 będzie się najbardziej opłacało kupić?

Wszystko zależy od targetu. Samsung to bardzo dobra firma. Powiedziałbym, że to top rynku i wcale bym się nie pomylił. Bo oczywiście, można nie lubić produktów firmy Samsung, ale nie można mu odmówić estetyki wykonania i tworzenia naprawdę dobrego sprzętu. Wybór nowego Samsunga powinien być ukierunkowany przez to, czego potrzebujemy. Jeżeli nie chcemy kupować telefonu kobyły, to nie warto wydawać na najdroższą linię Samsunga. Oczywiście, może się okazać, że wpływ będzie miała też linia kolorystyczna. Znam kilka osób, które kupują smartfona dla koloru (wyglądu), a nie dla bebechów w środku. Na szczęście lub i nie, wybór jest pokaźny i można wybrzydzać. Pierwsze egzemplarze Samsunga Galaxy S21 trafią do kupujących 29 stycznia 2021 roku. Ceny modeli prezentują się następująco:

 • S21 – około 3749 zł
 • S21+ – około 4199/4399 zł
 • Galaxy S20 Ultra – około 6499 zł
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.