Pamiętacie ostatni event z Pokemon GO ze słodkim, żółtych Pikachu w roli głównej?

Tak! Chodzi o ten, kiedy można było złapać całą masę tych słodkich stworków, a każdy był w czapce Świętego Mikołaja. Jeżeli nie załapaliście się wtedy na dużą ilość tych Pokemonów, to teraz będziecie mogli nadrobić. Niantic planuje kolejny event Pokemon z Pikachu w roli głównej. W Pokemon GO mieliśmy już event dedykowany specjalnie właśnie Pikachu – ten będzie następny. Wszystko dlatego, że cieżko zdobyć Pikachu medal!

Już za kilka dni, czyli 27 lutego na ulicach będzie można znaleźć całą masę Pikachu.

To wszystko w okazji święta, które nazywa się Pokemon Day. Pamiętajmy, że nie jest to oficjalna informacja i nie wypłynęła ona od firmy Niantic. Pojawiła się na stronie Pokemon.com. Nie napisano może wiele, że wiemy, czego się spodziewać. Tak samo, jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia, Pikachu będzie pojawiał się w specjalnej czapce. Nie wiadomo jeszcze, jak owa czapka będzie miała wyglądać. Pokemon.com poinformowało też, że nie tylko eventu Pikachu możemy się spodziewać. Zdobycie Pikachu jest warunkiem zdobycia jednego z medali w grze – bodaj najtrudniejszego do uzyskania. Złoty medal w tej kategorii przyznawany jest trenerom, którzy zdobędą 300 egzemplarzy tego konkretnego Pokemona. Ja mam ich dużo mniej, a medal by się przydał. Możliwe, że Niantic wypuści też inne dodatki, które ułatwią podnoszenie EXP i wysiadywanie jajek. Event potrwa od 27 lutego do 6 marca, także będziecie mieli sporo czasu na łapanie stworków. Możliwe, że grze pojawią się dodatkowe inkubatory, czy podwojone EXP za łapane stworki, ale wydłużony czas na lury. Wszystkiego dowiemy się jednak z dniem 27 lutego, bo takie informacje Ninatic już mocno trzyma dla siebie.

Pikachu jest gotowy przewodzić obchodom Dnia Pokemon w Pokemon GO. Od 26 lutego o godzinie 13:00 (PST) [22:00 naszego czasu przyp red.] do 6 marca 13:00 (PST) każdy spotkany Pikachu będzie nosił festiwalową czapkę! Pikachu, którego złapiecie podczas wydarzenia zachowa swoją czapeczkę na zawsze, tak więc szukajcie tego specjalnego Pikachu przez ten krótki czas w terenie. – pokemon.com

[vlikebox]

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.