Już mniej niż miesiąc dzieli nas od premiery najnowszej edycji chińskiego „zabójcy flagowców”, czyli nowego modelu firmy OnePlus. Nadchodzące urządzenie, oznaczone numerem 6, pojawiło się już w kilku wyciekach przedstawiających jego przewidywany wygląd i specyfikację. Dzisiaj do internetu trafiło zdjęcie, na którym pokazano front realnego egzemplarza „szóstki”.

Fotografia przedstawiające OnePlusa 6 potwierdza informacje, które pojawiały się we wcześniejszych wyciekach. Głównym elementem wzornictwa tegorocznego modelu są bardzo wąskie, praktycznie niewidoczne ramki wokół ekranu, który zajmuje praktycznie cały przedni panel. U góry pojawi się bardzo popularne w tym roku wcięcie na przedni aparat. OnePlus 6 praktycznie nie różni się wyglądem od niedawno wydanego R15 wyprodukowanego przez Oppo (firmę, która jest właścicielem OnePlus), którego dostępność poza Chinami jest dość ograniczona.

Najdroższy model OnePlus, ale wciąż tańszy niż inne flagowce

Tegoroczne wydanie flagowego OnePlusa będzie najdroższym modelem w historii firmy. Jego poprzednik 5T sprzedawany jest w cenie około 2 500 złotych, podczas gdy cena „szóstki” szacowana jest na ok. 800 dolarów, czyli niecałe 3 000 zł. Choć stosunek ceny do jakości nie jest już tak imponujący jak w przypadku pierwszych modeli firmy, nowy OnePlus wciąż bardzo dobrze wypada w porównaniu do innych modeli o podobnych specyfikacjach.

Premiera już za trzy tygodnie

oneplus 6 launch event

W tym tygodniu poznaliśmy oficjalną datę premiery tego urządzenia. OnePlus 6 zostanie zaprezentowany 16 maja w Londynie o 17:00 czasu lokalnego (w Polsce będzie wówczas godzina 18). Choć najwcześniejsze plotki, jeszcze z końcówki zeszłego roku, wskazywały na przedstawienie nowego smartfona już w marcu, okazało się, że premiera została jednak nieco przesunięta. Wciąż będzie to jednak dość wcześnie wydany model – OnePlus przyzwyczaił nas do przedstawiania swoich nowych sprzętów w okolicach czerwca i lipca. Na stronie producenta można zakupić bilety na premierę. Liczba miejsc ograniczona jest do tysiąca, a pozostali chętni będą mogli oglądać stream na kanale OnePlus w portalu YouTube.

Przewidywana specyfikacja OnePlus 6

Nadchodzący model OnePlusa ma być wyposażony w bardzo mocny, 8-rdzeniowy układ Snapdragon 845 od Qualcomma (4 x 2,7 GHz, 4 x 1,7 GHz), 6,28-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 na 2280 pikseli oraz podwójny aparat. Smartfon dostępny będzie w kilku wariantach pamięciowych: wersja z 6 GB RAM-u będzie sprzedawana w połączeniu z 64 lub 128 GB miejsca na dane użytkownika, a mocniejszy wariant z 8 GB pamięci operacyjnej zaoferuje 256 GB pamięci wewnętrznej. Przedni aparat będzie rejestrować obraz matrycą o rozdzielczości 16 megapikseli, natomiast z tyłu znajdziemy układ dwóch aparatów 16 i 20 MP o przysłonie f/1.7.

Źródło: TechTastic.nl