Już za dwa tygodnie OnePlus zaprezentuje swojego flagowca na 2018 rok. Większość parametrów OnePlusa 6 jest nam już znana dzięki licznym wyciekom. Dzisiaj do sieci trafiły nowe zdjęcia przedstawiające realny wygląd najdroższego dotychczas smartfona chińskiej firmy.

OnePlus 6 został sfotografowany ze wszystkich stron, ujawniając wszystkie szczegóły wzornictwa. Z przodu znajdziemy bezramkowy ekran o przekątnej 6,28 cala i rozdzielczości 2 280 na 1 080 pikseli, u którego górnej krawędzi ujrzymy coraz częstsze ostatnio wcięcie. Tylny, błyszczący panel jest z kolei miejscem dla podwójnego aparatu oraz owalnego czytnika linii papilarnych. Na dolnej krawędzi widać port USB typu C oraz wejście słuchawkowe 3,5 mm. Obok OnePlusa 6 na zdjęciach pojawił się iPhone X, dzięki czemu można porównać rozmiary obydwóch modeli. Na jednej z fotografii widać także poprzednika „szóstki”, czyli OnePlusa 5T.

OnePlus 6 najdroższym smartfonem firmy

Wzrost cen nie ominął także chińskiego „zabójcy flagowców”. Według źródeł z Indii tegoroczna edycja OnePlusa pojawi się na rynku w cenie od 36 999 rupii, czyli dokładnie 555 dolarów lub niecałe 2 000 zł. Tyle ma kosztować najtańszy wariant, wyposażony w 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Dostępna będzie także wersja z 128 GB miejsca na dane, która kosztowałaby ok. 50 dolarów więcej. OnePlus potwierdził, że przygotuje także model z 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB na dane użytkownika, jednak jego cena nie została jeszcze ujawniona. Choć „szóstka” będzie kosztować więcej niż wszystkie poprzednie modele firmy, wciąż będzie to najtańszy smartfon ze Snapdragonem 845 na rynku.

Specyfikacja OnePlus 6

OnePlus 6 zostanie wyposażony we wspomnianego już 8-rdzeniowego Snapdragona 845 oraz 6/8 GB RAM-u z 64/128/256 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii wyniesie 3 450 mAh. Rozdzielczości aparatów mają wynieść 20 MP z przodu oraz 16+20 MP z tyłu. Główny aparat będzie wyposażony w opcję nagrywania w trybie „super slow motion”, czyli aż 960 klatek na sekundę.

Źródło: TechTastic.nl