Choć premiera Xiaomi Mi 9 ma odbyć się dopiero pojutrze, chiński producent jest najwidoczniej tak dumny ze swojego nowego flagowca, że pochwalił się nim już dziś. Seria postów na Twitterze wyjawiła szereg informacji o smartfonie – w tym między innymi parametry aparatu czy szczegóły na temat szybkiego ładowania.

Mi 9 z potrójnym aparatem

Bez wątpienia jednym z głównych atutów Mi 9 będzie właśnie aparat. Xiaomi umieściło w swoim flagowcu aż trzy obiektywy. Główny ma rozdzielczość 48 MP z pikselami o rozmiarze 0,8 mikrometra i rozmiarem sensora 1/2”. Kolejna część aparatu to 16-megapikselowy obiektyw szerokokątny z polem widzenia 117° i wartością przysłony f/2.2. Znajdziemy tu także 12-megapikselowy teleobiektyw, który zapewni podwójny zoom optyczny. Układ kamer w Mi 9 będzie wspierany przez laserowy autofokus, który zaoferuje także detekcję fazy i wykrywanie kontrastu. Całość chroniona jest przez odporne na zadrapania szkło szafirowe.

Xiaomi chwali się ekranem od Samsunga

„Dziewiątka” wyposażona jest w 6,4-calowy, AMOLED-owy ekran produkcji Samsunga, którego rozdzielczość to Full HD+. Xiaomi zadbało o możliwość korzystania ze smartfona w różnych warunkach, wyposażając wyświetlacz swego flagowca w nowy tryb czytania i tryb światła słonecznego. Jasność ekranu to aż 600 nitów, a współczynnik kontrastu wynosi 60000:1. Za nim z kolei znalazł się czytnik linii papilarnych. W górnej krawędzi zobaczymy coraz popularniejsze wcięcie, w którym umieszczono aparat do selfie.

Chiński flagowiec w różnych kolorach

Xiaomi zaprezentowało także trzy wersje kolorystyczne, w których sprzedawany będzie Mi 9. Są to fiolet (Lavender Violet), błękit (Ocean Blue) oraz czerń (Piano Black). Dodatkowo pojawi się wariant z przezroczystymi „plecami”, który oficjalnie nazywa się Battle Angel.

Wśród innych pokazanych dzisiaj funkcji warto wymienić bezprzewodowe ładowanie i tryb dla graczy. Nowa ładowarka bezprzewodowa będzie oferować moc do 20 W, co przełoży się na szybszy czas ładowania. Specjalny tryb do gier Game Turbo zapewni lepszą wydajność, zwiększając taktowanie głównego procesora oraz taktowanie procesora graficznego.

Mi 9 nie ma przed nami już prawie żadnych tajemnic

Posty na Twitterze opublikowane przez Xiaomi ominęły chyba tylko informacje o procesorze, pamięci i baterii. O tych parametrach wiemy za to z poprzednich wycieków. Mi 9 będzie napędzany 8-rdzeniowym Snapdragonem 855, a ilość pamięci RAM wyniesie 6 lub 8 GB. Na dane użytkownika przypada odpowiednio 128 lub 256 gigabajtów. Dodatkowo pojawi się limitowana wersja Explorer Edition z 10 GB RAM-u i 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii to 3 500 mAh.

Źródło: Xiaomi