Urządzenia Xiaomi cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób wyczekuje informacji dotyczących specyfikacji technicznych najnowszych flagowców oraz dat premiery i cen poszczególnych wariantów. W lutym poznaliśmy kilka szczegółów odnośnie smartfona Mi 7, a teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że model ten otrzyma czytnik linii papilarnych w ekranie.

Pierwsze doniesienia o zastosowaniu czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu krążyły po internecie już kilka miesięcy temu. Dopiero teraz zostały one oficjalnie potwierdzone. Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, na jednym z chińskich portali społecznościowych odpowiedział twierdząco na pytanie internauty dotyczące zastosowanej technologii rozpoznawania odcisków palca.

Szykuje się nowa moda

W styczniu tego roku firma Vivo zaprezentowała pierwszy smartfon zaopatrzony w technologię opracowaną przez Synaptics. Model Vivo X20 Plus UD posiada czytnik linii papilarnych zaimplementowany właśnie u dołu ekranu. Analizując masę przecieków o wyczekiwanych telefonach różnych producentów, można przewidywać, że tego typu rozwiązanie będzie w najbliższym czasie bardzo modne. W ubiegłym roku prym wiodły smartfony z wycięciem u góry ekranu oraz z dwoma optykami aparatów. Na początku marca Vivo zapowiedziało kolejny model z tego typu czytnikiem – X21.

Specyfikacja techniczna nie zawiedzie

Warto przypomnieć specyfikację techniczną wyczekiwanego smartfona Xiaomi. Model Mi 7 ma zostać wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz OLED pracujący w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli o proporcjach 18:9, aż 8 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4 oraz 128 GB pamięci na pliki. Nad wydajnością urządzenia będzie czuwać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630 (cztery rdzenie Cortex A75 o taktowaniu 2,8 GHz + cztery rdzenie Cortex A55 o taktowaniu 1,8 GHz). Podzespoły zasili niewymienialne ogniwo Li-Ion o pojemności 4 480 mAh, które obsłuży technologię szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 4. Ponadto użytkownik do dyspozycji dostanie podwójny aparat z optykami 16 megapikseli każdy. Zrzut ekranu, który w lutym zdradził nam te informacje, sugeruje również, że Xiaomi Mi 7 będzie pracować pod kontrolą Androida Oreo z nakładką MIUI 8.1.30x, która dostępna jest obecnie w wersji beta.

Źródło: GSMArena