Polski serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją gier komputerowych rozpoczął ogromną wyprzedaż gier. Z okazji początku roku szkolnego każdy może nabyć popularne i mniej popularne tytuły w cenach obniżonych o nawet 90%.

„Witaj szkoło” – slogan aktualnej promocji na GOG.com

Najnowsza promocja serwisu GOG.com działa w następujący sposób: co godzinę wypuszczane są tzw. „błyskawiczne okazje”, jest to kilka tytułów w bardzo korzystnych cenach (zniżki od -90%, do -20%). Gry są dostępne tylko przez określony czas, a więc warto odwiedzić serwis jak najszybciej i „monitorować” pojawiające się nowe przeceny. Bynajmniej nie są to jedynie propozycje dla najmłodszych, każdy pasjonat powinien znaleźć coś dla siebie.

Polski serwis oferuje również wiele innych ciekawych opcji

Być może warto się przyjrzeć takiej funkcji jak Steam Connect, która sprawia, że możemy przenieść poszczególne tytuły, które mamy zainstalowane na Steamie do naszego konta GOG, a tym samym pozbawić je zabezpieczeń DRM. Póki co lista tytułów, w których możemy zastosować ten mechanizm nie wygląda jeszcze imponująco, jest to wciąż rozwijana usługa.

GOG Galaxy – alternatywa dla Steama

Jakiś czas temu serwis GOG.com zdecydował się stworzyć odpowiednią aplikację, która będzie pozwalała na zakup gier komputerowych i ich uruchamianie, bez konieczności korzystania z internetu. Gry na GOG Galaxy domyślnie są pozbawione zabezpieczenia DRM. Platforma wciąż się rozwija, i w pewnym momencie może stać się konkurencją dla tych największych aplikacji, takich jak na przykład Origin, Uplay.

Wyprzedaż gier z okazji roku szkolnego, ciekawy ruch marketingowy

Oczywiście, jak każdy serwis tego typu GOG.com jest nastawione na jak największy zysk. Akcja, którą właśnie przeprowadzają na pewno sprowadzi do nich wielu nowych potencjalnych klientów, w tym domyślnie dzieci (bo można wnioskować, że to one są głównym targetem promocji „Witaj Szkoło”), no chyba, że chodzi o dorosłych, którzy będą mogli sobie w końcu spokojnie w coś pograć, kiedy ich pociecha wyjdzie z domu w celach edukacyjnych. Pamiętajmy o tym, że gry komputerowe to na pewno ciekawa i rozwijająca rozrywka, ale nauka zawsze powinna być na pierwszym miejscu.

Źródło: GOG