Od jakiegoś czasu w sieci krążą pogłoski na temat potężnej wyprzedaży gier skierowanej głównie do Polaków. Prawdopodobnie będzie ona obejmować wiele tytułów wyprodukowanych przez polskie marki.

11 listopada już za pasem – to świetna okazja do akcji marketingowych

Jak to zazwyczaj bywa, sprzedawcy żerują na wszystkich potencjalnych okazjach. Czy to jest black friday, czy też święta wielkanocne, halloween nie ma znaczenia. Trend nie ominął oczywiście świata cyfrowej dystrybucji, co rusz pojawiają się jakieś świąteczne wyprzedaże. Tym razem Steam ma dla nas coś specjalnego. Prawdopodobnie team z Valve przygotowuje dla nas właśnie specjalną, jubileuszową promocję. Związana jest ona z odzyskaniem niepodległości, a konkretniej ze 100-leciem, które będzie mieć miejsce 11 listopada.

Marketing, marketingiem, ale może być ciekawie

Pomijając oczywisty aspekt „wykorzystywania” polskiego święta narodowego jako pretekstu do sprzedaży gier – jest to w sumie całkiem dobry pomysł. Taka jubileuszowa promocja to układ win-win dla wszystkich. Poza tym, że zarobi na tym platforma Steam pieniądze trafią do polskich twórców, na których rozwoju powinno nam zależeć. A do nas trafią gry po okazyjnych cenach. Możemy więc mówić, że jest to „patriotyzm gospodarczy”. Dodatkowo widać, że Valve organizuje tę akcję w sposób przemyślany. Jeśli faktycznie odbędzie się ona pomiędzy 6 a 9 listopada to nie będzie kolidować z obchodami i marszami, które mają miejsce 11 listopada.

Tytuły dostępne w promocji

Póki co nie posiadamy jeszcze szczegółowych informacji co do konkretnych tytułów branych pod uwagę podczas wyprzedaży. Wiadomo jednak, że Valve jest w trakcie dogadywania szczegółów z odpowiednimi jednostkami w poszczególnych studiach developerskich. Kiedy promocja ruszy, na pewno podamy najciekawsze propozycje w formie newsa. Szczególnie biorąc pod uwagę polski dorobek w świecie rozrywki wirtualnej. Dzięki studiom takim jak CD Project Red, Techland, The Astronauts, 11 bit studios i wielu, wielu innym, może być bardzo ciekawie. Nie znamy również dokładnych, ani nawet przybliżonych wartości obniżek. Więc może to być zarówno „lekki” ruch ze strony Valve, kilka niewielkich „-20%”, albo potężna akcja, która sprawi, że nasze konta na Steamie wypełnią się od nowych tytułów.

Źródło: GryOnLine.plPoprzedni artykułPornhub zyskuje na awarii YouTube
Następny artykułApple pokaże nowe iPady 30 października