Nigdy nie przypuszczałem, że z rana spotka mnie taki miły e-mail. Z natury maile, które odbieram z rana to logi. Dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka. Rano odebrałem maila, na którego czekałem już od dłuższego czasu. Netflix stał się dostępny w Polsce.

Jeżeli nie wiecie, czym jest Netflix, to już Wam to przybliżam. Jest to największy, działający na świecie serwis z wideo na żądanie. Cieszy się on ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Popołudniami 37% ruchu w sieci w Stanach to ruch Netflixa.

netflix

Szczerze powiedziawszy, to myślałem, że potrwa to o wiele dłużej. Już nawet traciłem momentami nadzieję, że usługa ta zawita do naszego kraju. Oczywiście, musiałem od razu zobaczyć, jak wyglądają ceny. Dostępne mamy trzy pakiety i wcale nie jest tak drogo, jakby się wydawało. Pakiet Basic kosztuje 7,99 Euro, Pakiet Standard 9,99 Euro, a Pakiet Premium 11,99 Euro.

netflix4

Nie wiadomo jeszcze, jak wygląda oferta polskich filmów i seriali, ale jak tylko zaloguje się do usługi i zamówię pakiet, to oczywiście napiszę Wam, jak wygląda oferta filmowa. Na pewno, wejście Netflixa na rynek mocno nadszarpnie nerwy rodzinnym VOD. Będzie im ciężko walczyć z takim potentatem rynkowym. Prawda jest taka, że nasze VOD mają tak ubogą ofertę, że na tę chwilę przygrywają na półmetku. Mam nadzieję, że da to naszym rodzimym operatorom do myślenia. Mają dużo pracy przed sobą.

AKTUALIZACJA 2016-01-07 13:51

Netflix dostępny jest pod takimi platformami jak PC, smartfony, tablety, Apple TV, Chromecast, PlayStation, Xbox. Płacić można PayPalem lub kartą kredytową, ponieważ ceny są w euro. Wrzucam też listę przykładowych tytułów. Raczej wszystkich nie uda mi się wrzucić, ale każdy z Was może się zalogować. Pierwszy miesiąc jest DARMOWY.

http://www.netflix.com/browse/subtitle/pl

netflix002

Niestety. Okazuje się, że nie do wszystkich tytułów mamy polskie napisy. O ścieżkach dźwiękowych nie wspominając. Myślę jednak, że to kwestia czasu i niedługo polska translacja będzie dostępna. Sam interfejs serwisu także nie został jeszcze spolszczony.

netflix003