Pierwsi użytkownicy mogą już cieszyć się z Motoroli Moto Z3. Właśnie dziś do rąk Brazylijczyków trafiły zamówione w przedsprzedaży egzemplarze tego urządzenia. Pomimo faktu, że zaprezentowany niespełna tydzień temu smartfon nie otrzymał gniazda słuchawkowego minijack, to i tak do słuchania muzyki będziemy mogli wykorzystać klasyczne słuchawki.

Klienci, którzy otrzymali swoje smartfony informują w sieci, że w zestawie wraz z Moto Z3 znalazła się przejściówka z portu USB typu C na minijack. Chociaż znacznie wygodniejszym sposobem na podłączenie słuchawek do telefonu jest wepchnięcie ich bezpośrednio do urządzenia (możliwość ładowania i słuchania muzyki jednocześnie), to trzeba docenić gest Lenovo, które zazwyczaj bardzo skąpi na akcesoriach dodawanych do smartfonów Motoroli. Dla przypomnienia, model Z3 Play w Brazylii wyceniony został na 500 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu da nam ponad 1 800 złotych.

Kilka szczegółów odnośnie specyfikacji

Zaprezentowana w ubiegłym tygodniu Motorola Moto Z3 wyposażona została w 6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2 160 x 1 080 pikseli, niezwykle wydajny, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636 z układem graficznym Adreno 506 oraz 4 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4. Producent na pliki przygotował 64 GB rozszerzalnej za pomocą karty microSD pamięci wbudowanej, a na tyle urządzenia znalazło się miejsce dla podwójnego aparatu z optykami 12 megapikseli z przesłoną f/1.7 oraz 5 megapikseli z przesłoną f/2.2. Z modułów łączności znajdziemy tutaj WiFi, GPS z obsługą GLONASS i A-GPS, NFC i LTE. Wszystkie podzespoły zasili ogniwo Li-Ion o pojemności 3 000, które obsłuży technologię szybkiego ładowania. Więcej informacji na temat smartfonu znajdziecie w tym tekście.

Ceny i dostępność

Lenovo dość nietypowo postanowiło najpierw wprowadzić do sprzedaży swoje nowe urządzenie w Brazylii. Dopiero później trafi ono na rynek w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Pomimo tego, że obecnie sprzęt kosztuje w przeliczeniu około 1 800 złotych, to powinniśmy się spodziewać, że nasz rodzimy dystrybutor sprzętu Lenovo ustanowi cenę na nieco ponad 2 000 złotych.

Moto Z3 Play

Źródło: Phone Arena