To już oficjalne – Vivo NEX 2 już wkrótce zadebiutuje na rynku. Wygląda na to, że chińska marka pójdzie w ślady ZTE. Nowy telefon będzie wyposażony w dwa w pełni funkcjonalne ekrany.

Moda na dwuekranowce?

Wszyscy producenci celują w rozwiązania mające zmaksymalizować powierzchnię ekranu frontowego smartfona. Na rynku funkcjonują już telefony ze sliderami, wysuwanymi kamerami, minimalnymi notchami, a wygląda na to, że już w tym miesiącu pojawią się modele z aparatami ekranowymi. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które pojawiło się w ZTE Nubia X – w pełni funkcjonalne dwa ekrany. Dzięki temu, frontowa kamera może zostać wyeliminowana całkowicie, gdyż za podgląd do selfie posłuży nam mniejszy ekran z tyłu, a zdjęcie zrobimy naszym głównym układem obiektywów.

Znalezione obrazy dla zapytania vivo nex 2

Vivo NEX 2 – godny następca serii?

Vivo NEX w swoim pierwotnym wydaniu był telefonem bezramkowym, wykonanym z topowych podzespołów i celującym w klientów premium. Dodatkowo wykorzystywał on wysuwaną kamerę, która jest rozwiązaniem raczej niespotykanym, aczkolwiek ze względu na swoje mechaniczne właściwości potencjalnie wadliwym. Tym razem Vivo zdecydowało się na nieco inne rozwiązanie, ale cel przyświeca ten sam – bezramkowość i świetny design.

Specyfikacja Vivo NEX 2

W przeciekach odnośnie specyfikacji tego modelu pojawia się wiele nieścisłości, a więc po kolei – na pewno obydwa ekrany będą wykonane w technologii AMOLED. Nie jest znana ich przekątna, ani rozdzielczość, ale wiadomo, że tylny jest znacząco mniejszy od frontowego. W niektórych źródłach jest mowa o procesorze Qualcomm Snapdragon 845. Ale te same media spekulują o wariantach 10 GB i 12 GB RAM. Ten procesor nie obsługuje takich wartości, co prawda Xiaomi udało się go zaadoptować do 10 GB. Prawdopodobnie więc Vivo umieści w NEX 2 najnowsze CPU Qualcomma – Snapdragona 855. Nie są znane parametry aparatów, w każdym razie jest to układ potrójny. Na renderach wyróżnia się również tajemnicza obręcz w okolicy kamer. Nie wiadomo jeszcze czym ona jest.

Dostępność i data premiery

Smartfon zostanie zaprezentowany 11 grudnia. Nie zawita jednak do Polski, nie w oficjalnej dystrybucji, aczkolwiek jak zawsze będzie można go nabyć z chińskich stron pokroju gearbesta. Jego cena nie jest jeszcze znana, aczkolwiek pierwszy Vivo NEX przez dłuższy czas kosztował powyżej 3 000 złotych, a więc następca też znajdzie się na wysokiej półce cenowej.

Źródło: GizmoChina