Kto jest chętny, by sprawdzić, co robią i gdzie są jego znajomi? O teraz będzie to o wiele łatwiejsze do sprawdzenia dzięki najnowszej funkcjonalności aplikacji Snapchat.

Twórcy aplikacji Snapchat podarowali użytkownikom nowa funcję. Dzięki niej, na udostępnionej mapie będziemy mogli zobaczyć, co dzieje się w naszej okolicy, a także sprawdzić, gdzie znajdują się nasi znajomi. Tego rodzaju funkcja może pomóc nam w śledzeniu interesujących nas wydarzeń. Co jednak trzeba zrobić, by otworzyć mapę? Żeby dostać się do mapy, nazwanej przez twórców Snap Map, należy wykonać gest zmniejszania obrazu. Dzięki temu, na naszym ekranie pokaże się mapa ukazująca naszą okolicę wraz z zaznaczonymi na niej publicznymi publikacjami udostępnionymi przez innych użytkowników z aktualnie odbywających się wydarzeń i imprez.

Wdrapać się na sam szczyt popularności społeczności Snapchat

Sława w dzisiejszych czasach jest jednak potęgą. Więc dlaczego z niej już dziś nie skorzystać? Dzięki nowej opcji będziemy mogli wdrapać się na sam szczyt i rozpromować swoją własną imprezę. Aby tego dokonać, będą nam potrzebne komentarze pod Snapami. Im więcej komentarzy na temat danego zdarzenia, tym gorętsza będzie według Snapchata impreza. Ten news spodoba się na pewno osobom chcących wyjść wieczorem na jakąś imprezę. Jeśli nie jesteś zdecydowany/zdecydowana, wystarczy, że uruchomimy Snap Map, a dzięki możliwości skalowania i obracania mapy będziemy mogli sprawdzić, gdzie z pewnością warto się zabawić. Sprawdzić będzie można, co dzieje się na całym świecie – mapą. Oczywiście, sprawdzenie możliwych imprez w okolicy nie jest jedynym zastosowaniem Snap Map. Dzięki udostępnionej mapie będziemy mogli sprawdzić, co aktualnie robią nasi znajomi, gdzie jest nasz chłopak/dziewczyna, a także, dlaczego nie odpowiada na telefon. Samą decyzję o udostępnienie lokalizacji podejmuje sam użytkownik, wchodząc w ustawienia. Co więcej, z racji bezpieczeństwa w ramach tej opcji będziemy mogli wybrać, kto z naszych znajomych będzie mógł widzieć nasze poczynania.

Źródło: Snapchat

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.