Po przeciekach, jakie pojawiły się na słynnym forum Reddit, wiadomo, że Ubisoft pracuje nad ostatnią częścią antycznej trylogii serii Assassin’s Creed. Sam projekt ma być kolaboracją studiów Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec, nad którym pieczę będzie sprawować Melissa MacCoubrey.

Wiele wskazuje na to, że tytuł Assassin’s Creed: Adder jest na razie tylko nazwą kodową, lecz wiadomo już, że jego fabuła będzie miała miejsce tuż po wydarzeniach z drugiego DLC Assassin’s Creed Origin. Podczas rozgrywki wcielimy się w rolę błyskotliwej dziewczyny o imieniu Amunet (Aya). Zaprowadzi ona nas do Włoch, choć w tej odsłonie będziemy mogli zwiedzić cały kraj tak jak w przypadku Egiptu czy Grecji, a nie tylko Rzymu. Wraz z postępem w kampanii napotkamy także na znanego nam Bayek’a, który posłuży nam jako pomocnik podczas niektórych misji. Starym fanom głównej trylogii spodoba się też fakt, że do gry ma wrócić system Bractwa. Otrzyma on także parę poprawek, włączając w to system punktacji, w którym kryjówki będą mogły wspinać się na szczebelkach rankingu.

Premiera gry Assassin’s Creed: Adder z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się w roku 2020. Ubisoft zapowiedział także 12-miesięczną przerwę w procesie wydawania serii Assassin’s Creed, co także wpłynie na proces powstawania kolejnych tytułów.

Ostatnimi czasy w sieci pojawił się także news zapowiadający kolaborację serii Monster Hunter z Assassin’s Creed. Dla tych, którzy są zainteresowani nowym wyposażeniem dla łowców, zapraszam także do obejrzenia krótkiego klipu poniżej oraz życzę udanych łowów.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.