Dzięki największej platformie do testów wydajnościowych – AnTuTu dowiedzieliśmy się nieco więcej o najnowszym telefonie Samsunga – Galaxy S10. Pojawić ma się on w przyszłym roku, prawdopodobnie w pierwszym kwartale. Jak jednak poradziła sobie S10 na tle konkurencyjnych modeli, które już w tym momencie funkcjonują na rynku?

Która wersja była poddana testowi wydajnościowemu?

Model Galaxy S10 będzie posiadać kilka różnych wariantów. W ujawnionym teście brała udział wersja Galaxy S10 Plus, sygnowana numerem SM-G975F. Jest ona zasilana procesorem Exynos 9820, który jeszcze nie zadebiutował na rynku, oraz 6 GB RAM. Za grafikę odpowiada układ Mali-G76. Warto jednak zwrócić uwagę na wartość pamięci RAM – na pewno nie jest to jedyny wariant, za odpowiednią dopłatą nabędziemy jeszcze wydajniejszy telefon z 8 GB RAM. Telefon korzysta z systemu Android 9, a rozdzielczość ekranu to 2280 x 1080 pikseli.

Jak Galaxy S10 Plus poradził sobie z testem wydajnościowym?

Nowy flagowiec Samsunga stanął na wysokości zadania, osiągając znakomity rezultat 325076 punktów w rankingu AnTuTu. Tym samym pokonał konkurencyjnego Mate 20 Pro (który uzyskał 309628 punktów). Jeśli do czasu premiery Galaxy S10 nie pojawi się szybszy model (co wielce wątpliwe) to będzie on absolutnym królem wydajności wśród smartfonów z Androidem. Natomiast taki rezultat nie wystarczy by pokonać Apple. Trzy modele iPhone z tego roku charakteryzują się ogromną przewagą punktową w testach syntetycznych. Poczynając od iPhone XR (334365 punktów) na iPhone XS (352405) kończąc.

Galaxy S10 Plus będzie jednak jeszcze szybszy

Procesor Qualcomma, Qualcomm Snapdragon 8150 również zasili nowego flagowca Samsunga. Może się okazać, że CPU amerykańskiej marki wygra w benchmarkach z Exynosem. Również powiększenie pamięci RAM do 8 GB nie pozostanie bez znaczenia. Co prawda Samsung nie dorówna raczej produktom Apple w tym zakresie, ale pokazuje, że wciąż jest liczącym się graczem na tle Xiaomi, Huawei, czy też OnePlusa. Warto dodać też, że Galaxy S10 jest póki co testowany i być może programiści będą w stanie zwiększyć jego wydajność przy pomocy odpowiednich narzędzi. Możliwe jest też to, że niektóre funkcje systemowe, które będą konieczne do zaimplementowania znacząco zmniejszą rezultaty osiągane przez S10 w testach syntetycznych. Wszystko przed nami!

Źródło: nashvillechatterclass.com