Ostatnio wiele mówiło się o najnowszych telefonach Google – Pixel 3 i Pixel 3 XL. Zapominamy jednak o innym, również ciekawym produkcie, który pojawił się na evencie „Made by Google 2018”. Mowa tu o tablecie Google Pixel Slate!

Nowy tablet od Google

Wygląda na to, że topowi producenci walczą o każdy sektor branży technologicznej. Rynek tabletów wypełniony jest średnio sprawdzającymi się w użytku produktami. Według Google, ich najnowszy Pixel Slate ma być inny od propozycji konkurencji. Jednak, jak to zwykle bywa wygląda na to, że Google nie zaprezentowało nic odkrywczego.

Specyfikacja Pixel Slate

Najnowszy tablet Google korzystać będzie z systemu ChromeOS. Jego ekran ma rozdzielczość 3000 x 2000 pikseli przy przekątnej 12,3 cala. Ważnym elementem jest przedni aparat 8 megapikseli. Taka kamera świetnie się sprawdzi w produkcie biznesowym. Pixel Slate działa z dedykowaną klawiaturą i Pixelbook Pen, które nie są dołączone w zestawie. Cena tych akcesoriów to kolejno 199 dolarów amerykańskich i 99 dolarów amerykańskich. Producent podaje, że urządzenie powinno wytrzymać 10 godzin na baterii (48 Wh). Tablet jest zaskakująco cienki (7mm). Jego waga również jest świetna – 721 gramów.

Oficjalna prezentacja Pixel Slate

Ceny Google Pixel Slate

Na rynek trafi 5 wariantów Pixel Slate. Model z procesorem Intel Celeron, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 599$. Ceny wariantu z Intel Core m3 (8 generacja), 8 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej zaczynają się od 799 dolarów amerykańskich. Dosyć wydajny wariant z Intel Core i5, 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 999 dolarów amerykańskich. Natomiast najmocniejszy wariant – Intel Core i7 (8 generacja), 16 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej kupimy za przynajmniej 1599 dolarów amerykańskich. Nie znamy jeszcze polskich cen, ale wkrótce powinny się pojawić na stronach dystrybutorów.

Rewolucja na rynku tabletów?

Niestety wygląda na to, że Google działa w dosyć przewidywalny sposób. Telefony Pixel 3 i 3 XL nie wprowadzają spektakularnych innowacji na rynek smartfonów. Tak samo jest w wypadku Pixel Slate – to po prostu bardzo dobry tablet, taki sam jak dziesiątki innych. Faktycznie posiada on pewne unikatowe cechy, ale nie rozpocznie żadnej rewolucji.

Źródło: PhoneArena