Android One został stworzony na potrzeby wschodzących rynków azjatyckich. Jest to „czysta” wersja Androida stworzona przez Google, mająca łączyć wydajność, łatwość aktualizacji i niską cenę. Jednocześnie na rynku zachodnim powstała swoista luka, jedynie nieliczne telefony posiadały system Android One. Jednak ze względu na duże zainteresowanie producenci co jakiś czas „wrzucają” na rynek nowe telefony z tym systemem. Wygląda na to, że również LG zainteresowało się tym systemem. 

Skąd pochodzi przeciek o nowym smartfonie?

W kodzie źródłowym jądra systemu operacyjnego LG Stylo 4 (jest to najnowszy smartfon od LG), znaleziono pewne ciekawe informacje dotyczące nowego, nie zapowiedzianego jeszcze smartfona. Wyciekła częściowa specyfikacja, lecz uwagę wszystkich przykuł system operacyjny – Android One.

Całkiem przyzwoita specyfikacja

Nowy model LG będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 450 (32 bitowy, osiem rdzeni 1.8 GHz). Jego pamięć operacyjna wynosić będzie 2 lub 3 GB. Nie posiadamy dokładnych informacji co do aparatów, ale z tyłu znajdzie się lampa błyskowa. Pamięć wewnętrzna ROM nie jest znana. Ekran ma mieć wielkość 5.5 cala i rozdzielczość FHD, oraz 1080 x 2160 w stosunku 18:9. Ciekawe jest to, że LG z Android One ma być wyposażone w przetwornik DAC ES9218P – prawdopodobnie najlepszy układ audio w urządzeniach tego typu, zastosowany poprzednio w LG V30. Bateria będzie posiadać pojemność 3 000 mAh, ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Nowy model ma być wyposażony w port USB typu C.

Wersja dostępna na rynku międzynarodowym może posiadać system Android 8.1 Oreo, jedynie wersja dla T-Mobile USA ma na swoim pokładzie Android One. Z dodatkowych funkcji smartfon będzie wyposażony w lampkę LED dla powiadomień, radio FL i wodoodporność. Oczywiście cała ta specyfikacja jest czysto hipotetyczna, wszystko może się jeszcze zmienić. Co do daty wydania, nie posiadamy żadnych informacji na ten temat, ale prace nad nowym modelem muszą trwać przynajmniej od 14.03.2018, gdyż z tamtego czasu pochodzą dane z przecieku.

Nowy smartfon z Android One do wyłącznej dystrybucji dla T-Mobile USA?

Jest to nieco zaskakująca wiadomość, ale tak wynika z kodu źródłowego jądra LG Stylo 4. W kodzie źródłowym jest mowa o modelu „cv5a”, po zajrzeniu głębiej ukazują się kolejne skróty: „tmo” w domyśle T-Mobile, „nas”, co jest uważane za kod kraju USA, całość zakończona jest sufiksem „sprout”, który ma oznaczać urządzenie posiadające Android One na swoim pokładzie. Wyciekły również inne wersje urządzenia, posiadające system 8.1 Oreo, ale są to warianty przeznaczone na poszczególne rynki. Oczywiście LG nie odniosło się jeszcze do tego przecieku. Jeżeli jednak się on potwierdzi, będzie to bardzo ciekawy ruch ze strony LG i T-Mobile USA.

Źródło: XDA Developers