Firma OnePlus kilka lat temu sporo namieszała na rynku urządzeń mobilnych wypuszczając tak zwanego „pogromcę flagowców”, charakteryzującego się ponadprzeciętną specyfikacją techniczną oraz stosunkowo niedużą ceną. Co roku na rynku pojawia się kolejny smartfon, który swoją opłacalnością znacznie przebija konkurencję. Jedyne do czego mogą przyczepić się klienci korzystający z urządzeń OnePlus to brak ładowania bezprzewodowego, które staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze wśród producentów małej elektroniki. Pete Lau, dyrektor generalny firmy poinformował właśnie, że kolejny „pogromca flagowców” również nie otrzyma takiej funkcjonalności.

Technologia niedoskonała

Pete Lau zapytany w jedynym z wywiadów o powód dla którego firma nie zdecydowała się jeszcze na wprowadzenie technologii ładowania bezprzewodowego odpowiedział, że wykorzystywana obecnie przez konkurencję technologia pozostawia jeszcze sporo do życzenia, dlatego OnePlus nie zamierza udostępniać swoim klientom czegoś, co nie przemawia do inżynierów opracowujących smartfony tej marki. Dyrektor generalny zasugerował, że przyszłoroczny model również nie otrzyma takiej funkcjonalności, ponieważ nie zapowiada się, iż jakakolwiek firma zaprezentuje w najbliższym czasie doskonałą technologię ładowania indukcyjnego na którą czeka od wielu lat OnePlus. Ponadto opracowany powinien zostać system operacyjny mogący zapewnić naprawdę szybkie ładowania bezprzewodowe oraz całkowicie nowe, pojemne ogniwa, które nie będą narażone na przegrzewanie podczas nadmiernego wysiłku zachodzącego w tego rodzaju ładowaniu. Pete Lau powiedział, że firma OnePlus liczy się ze zdaniem klientów, jednak chce udostępniać im naprawdę bardzo dopracowane produkty oraz – co najważniejsze – bezpieczne.

OnePlus 6 – specyfikacja

Pod koniec maja tego roku firma zaprezentowała model OnePlus 6, który jak przyzwyczaił nas do tego producent, zapewnia doskonałą specyfikację za niewygórowane pieniądze. Smartfon wyposażony został w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB lub 8 GB szybkiej pamięci operacyjnej typu LPDDR4 oraz 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci na pliki (w zależności od wybranej wersji). Za wyświetlanie obrazu odpowiada tu 6,3-calowy panel AMOLED pracujący w rozdzielczości 2 280 x 1 080 pikseli o zagęszczeniu 402 ppi, a wymiary całości wynoszą 155,70 x 75,35 x 7,75 mm. Podzespoły zasili ogniwo Li-Ion o pojemności 3 300 mAh obsługujące technologię szybkiego ładowania Dash Charge.

Źródło: Slashgear, OnePlus