Netia z powodu sytuacji panującej w naszym kraju wystartowała w marcu z akcją #przyspieszamyinternet. Sprowadza się ona do darmowego przyspieszenia łączy internetowych do 1 Gbit/s. Krok ten przełożył się na wzrost średnich prędkości pobierania danych w sieci Netia o 55%.

W czasach, w których w domach rodzice siedzą na telekonferencjach, a dzieci na e-lekcjach, szybki dostęp Internetu jest naprawdę niezbędny. Do tego dochodzi jeszcze zwiększona konsumpcja materiałów wideo oraz zapotrzebowanie na transfer danych pochodzących z gier on-line, oraz platform zajmująca się cyfrową dystrybucją gier. Jednak osoby, które korzystają z internetu światłowodowego Netii, nie powinni narzekać na zbyt wolno działającą sieć. Operator 18 marca zwiększył im prędkość pobierania danych do 1 Gbit/s. Teraz Netia postanowiła wydłużyć czas rozpoczętej akcji.

“Jeszcze przez jakiś czas wielu naszych klientów będzie musiała uczyć się i pracować z domu, dlatego postanowiliśmy wydłużyć o kolejny miesiąc naszą akcję #przyspieszamyinternet. Zapewniamy w ten sposób jak najlepsze doświadczenie korzystania z internetu nawet wtedy, gdy każdy z domowników w tym samym czasie transferuje dziesiątki megabajtów danych” – powiedział Tomasz Dakowski, Dyrektor Generalny ds. rynku B2C, Członek Zarządu Netii.

Ruch w sieci Netia wzrósł o 30%

Według danych operatora rozkład natężenia ruchu w poszczególnych dniach tygodnia wygląda obecnie niemalże tak samo. Jednak nie jest ona szczególnie wyjątkowa. Aktualnie korzystamy z Internetu tak samo, jak kiedyś korzystaliśmy z sieci w dni wolne od pracy z pogodą niesprzyjającą spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Aktualnie klienci sieci Netia w ciągu doby przesyłają o 30% więcej danych niż przed pandemią. Z kolei szczytowe obciążenie sieci oscyluje w okolicach 50% jej maksymalnej pojemności. Oznacza to, że operator ma jeszcze dość spory zapas.

Przy okazji Netia przypomina:

W przypadku super szybkich łączy, do wykorzystania pełni możliwości łączy i prawidłowego wyniku testu prędkości, należy użyć komputer wyposażony w co najmniej w kartę GigabitEthernet i przewodowego połączenia z router/modemem.

Źródło: Netia

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.