Koreańczycy odkrywają kolejne karty przed konsumentami. „Najświeższy” zapowiedziany smartfon LG Q8 będzie wyposażony w ekran 6.2 cala i rysik.

LG Q8, alternatywa dla V35 ThinQ

O flagowcu ze stajni LG, modelu V35 ThinQ mówi się wiele. Na chwilę obecną doczeka on się tańszego odpowiednika, sygnowanego jako LG Q8, nie należy go mylić z Q8, z roku 2017, który był wyposażony w ekran 5.2 cala. Q8 będzie zdecydowanie tańszy od V35 ThinQ, ale jego podzespoły będą charakteryzowały się nieco niższą wydajnością.

Parametry LG Q8

Smartfon LG Q8 będzie wyposażony w 6.2 calowy ekran Full Vision, nie jest znana jego dokładna rozdzielczość. Za komfort pracy odpowiadać będzie 14-milimetrowy chipset Snapdragon 450, który jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości 1.8 GHz. Wydajność w aplikacjach zapewni 4 GB pamięci RAM. Na nasze pliki dostaniemy 64 GB, i póki co nie są znane żadne inne, większe warianty.

Pamięć wewnętrzna może zostać rozbudowana za pomocą karty microSD, o pojemności 512 GB. LG Q8 może pochwalić się wydajnym, 16-megapikselowym aparatem (jest to jedyny obiektyw z tyłu urządzenia, a więc nie ma tu mowy o dodatkowym, drugim obiektywie szerokokątnym). Przednia kamera ma 5 megapikseli, i „łapie” dosyć szeroki obraz, bo aż 100 stopni. Z technologii zastosowanych w LG Q8 wyróżnia się DTS: X 3D Surround Sound i Hi-Fi Quad DAC, czyżby kolejny telefon dla audiofili? LG Q8 korzysta z USB typu C, Bluetooth, posiada również certyfikat IP68. Jeśli zaś chodzi o pojemność baterii – wynosi ona 3 300 mAh.

LG announces the Q8 (2018) with 6.2” screen and stylus

Cena LG Q8

Cena LG Q8 nie jest jeszcze znana. Ale z wypowiedzi dyrektora dywizji mobilnej LG, możemy wnioskować, że ma on uderzać w średnią półkę cenową. Główni konkurenci LG Q8 mieszczą się w przedziale cenowym od 400 do 500 dolarów amerykańskich, a więc najnowszy smartfon LG również należy umieścić gdzieś w takich właśnie realiach. Dokładniejsze informacje poznamy zapewne w niedalekiej przyszłości.

Źródło: GSMArena