Konsola Sony PlayStation 3 utrzymała się bardzo długo, bo aż 10 lat. Niestety, jak cały sprzęt w świecie IT, jego era musi się skończyć. W oficjalnym komunikacie koncern Sony poinformował wszystkich, że już wkrótce zakończy produkcję konsoli PlayStation 3.

Nie znamy jeszcze dokładnie, kiedy dokładnie dojdzie do decyzji o zamknięciu produkcji, jednak nieoficjalne informacje mówią, że ma się to stać już pod koniec marca. Oczywiście zakończeniu produkcji nie będzie świadczył o tym, że konsola całkowicie zniknie z półek sklepowych.

Długa historia Sony PlayStation 3

Konsola zadebiutowała na rynku 11 listopada 2006 roku. Był to wielki skok sprzętowy, gdyż nowa wersja, po PlayStation 2 pojawiła się po 6 latach. Zdobyła ona wielkie grono zwolenników oraz zawodowych graczy. Produkcje, jakie zostały wypuszczone na nią do dzisiaj budzą podziw swoją grywalnością i grafiką. W Polsce też mogliśmy to odczuć, gdyż konsola na naszych półkach pojawiła się już w marcu 2007 roku, czyli niecałe pół roku po premierze. O powodzeniu konsoli mówią też same liczy. PlayStation 3 w ciągu tych dziesięciu lat sprzedała się w 85 milionach egzemplarzy. Model ten też zrewolucjonizował rynek. Głównie za sprawą zamontowanych w nich czytnikach płyt Blu-Ray, zwiększających możliwą do przechowania przestrzeń na dane. Tak samo, konsola producenci konsoli skupili się na możliwości rozgrywki online, która umożliwiła w końcu na połączenie się graczy z całego świata.

Sklep PlayStation Network nadal będzie dostępny dla konsoli

Mimo zakończenia produkcji, sklep będzie nadal dostępny dla graczy. Tak więc nie musimy martwić się o naszą zbieraną od dawna kolekcję w digital. Dobrą rzeczą jednak na zakończenie wsparcie, tak ku pamięci samej konsoli, może znajdziemy godzinkę czasu na uruchomienie jej jeszcze raz i zagrania w jej genialne produkcje. W końcu na pewno w głowie utknęły nam obrazy gier, do których aż miło wrócić wspomnieniami takimi jak God of War, Uncharted czy Heavy Rain. Jedynie co użytkownicy stracą, to wsparcie i aktualizacje dla systemu. Tak więc, dopóki konsola jeszcze istnieje na oficjalnych listach PlayStation, warto sobie ją zaktualizować.

Źródło: Gamespot.com

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.