Coraz więcej aplikacji kończy wsparcie dla Windows XP. Nic dziwnego. Ten system jest już strasznie stary i bez aktualizacji. To taka tykająca bomba z opóźnionym zapłonem. Używanie go jest dla mnie nie do wytłumaczenia, ale jednak są tacy użytkownicy, którzy to robią.

Na szczęście coraz więcej aplikacji kończy swoje wsparcie dla Windows XP, który tak, jak każdy poprzedni system powinien umrzeć już śmiercią naturalną. Wróćmy jednak do Dropboxa. Porzucenie starej platformy Microsoftu odbywać się będzie w dwóch fazach. Najpierw, 26 czerwca, ze strony internetowej Dropbox.com zniknie aplikacja dla systemu Windows XP.

Pobranie Dropboxa dla Windows XP nie będzie już możliwe od 26 czerwca.

Nie da się z tego systemu zalogować do aplikacji ani stworzyć konta. 29 sierpnia bieżącego roku użytkownicy Dropboxa, korzystający z aplikacji dla Windowsa XP, zostaną automatycznie i bezpowrotnie wylogowani. Żeby formalności stało się zadość, to wsparcie dla Windows XP oficjalnie zakończyło się dwa lata temu. To szmat czasu, aby przepiąć się na nowy system, kupić inny komputer, cokolwiek, byle pozbyć się starego systemu. Dropbox podjęcie tej samej decyzji argumentuje tym, że dla aplikacji “stacjonarnej” planowane są nowe funkcje, ulepszenia działania oraz zabezpieczeń, które będą jednak wymagać nowszych systemów operacyjnych. Pliki z Dropboxa nie zostaną usunięte. Nie będzie tylko do nich dostępu.