Tajwańczycy nie dają za wygraną. Cały czas dążą do doskonałości i technologii które wyróżnią ich produkty na tle konkurencji. Tym właśnie ma być ich najnowszy produkt HTC Vive Focus.

Czym jednak dokładnie są te okulary? Prezentacja tego produktu pokazała nam, że będzie to sprzęt autonomiczny. Rodzaj tego sprzętu nie wymaga współpracy z komputerem czy naszym smartfonem. Aby uzyskać i utrzymać obraz w dobrej jakości, okulary będą korzystać z procesora Qualcomm Snapdragon 835. Dodatkowo wiadomo, że okulary te będą wyposażone w ekrany typu AMOLED  Jak zapewniają producenci, bardziej obszerna specyfikacja danego sprzętu pojawi się w najbliższych miesiącach. Aby nam to wynagrodzić, Tajwańczycy udostępnili dokładny wygląd ich produktu. Gdy dokładnie przyjrzymy się  HTC Vive Focus, będziemy mogli zobaczyć wiele inspiracji z wyglądu okularów PlayStation VR. Premiera sprzętu rozpocząć ma się w chinach, choć cena niestety nie jest jeszcze wiadoma. Jeśli chodzi o premierę na innych rynkach, wszystko będzie zależało od procenta udanej sprzedaży na terenie Chin.

Plany HTC dla platformy Daydream

Przez ostatni czas mówiono o dużej współpracy zespołów HTC i Google nad nowymi okularami. Niestety, współpraca zakończyła się pomyślnie, a przygotowane okulary dla platformy Daydream które miały trafić na rynek Stanów Zjednoczonych musiało się zakończyć pomyślnie. Jeśli chodzi o nasz kraj, warto już pomyśleć o zakupie gogli HTC Vive. Powód jest jeden – istnieje mała szansa, by okulary takie jak Vive Focus trafiły w przyszłości na nasz rynek, szczególnie gdy nie wiadomo nawet czy najnowszy produkt HTC wyjdzie poza rynek Chin.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.