Planowaliście zakup gry Layers of Fear? Jeśli tak, to teraz macie okazję zdobyć ten tytuł z ubiegłego roku całkowicie za darmo. Promocja dostępna jest przez nieokreślony czas na platformie Steam. Wystarczy zalogować się do swojego konta i dodać Layers of Fear do biblioteki.

Layers of Fear udostępniany jest za zawsze całkowicie za darmo. Tytuł wydany przez rodzime studio Bloober Team kosztuje standardowo około 60 złotych, więc warto skorzystać z promocji. Nigdy nie wiadomo, kiedy zachce nam się zagrać w porządny horror pierwszoosobowy, który na metacritic zdobył aż 70 punktów na 100 w recenzjach dziennikarzy, oraz 90 punktów przyznanych przez graczy z całego świata.

Mocna fabuła

Chociaż wiele osób uważa, że gra Layers of Fear nie jest zbyt straszna, jak na pierwszoosobowy horror, to chyba każdy musi przyznać, że sama fabuła jest bardzo wciągająca. Gracz musi borykać się z problemami natury emocjonalnej jednego z dziewiętnastowiecznych artystów. Malarz poszukuje w swoim domu wszystkich składników, pozwalających mu na ukończenie obrazu, jednak posesja skrywa tajemnicę, którą stopniowo poznajemy w czasie rozgrywki. Pozwalają nam na to chaotycznie rozsiane po całym domu notatki.

Doceniana grafika i ścieżka dźwiękowa

Wszystkie lokacje w grze wykonane są z pieczołowitą starannością i cieszą oko gracza. Twórcy w Layers of Fear zastosowali zabieg mający przypominać halucynację malarza poprzez zniekształcenie obrazu. Recenzenci ogrywający ten tytuł szczególnie doceniają ścieżkę dźwiękową, która opiera się głównie na muzyce klasycznej, piosenek z końca XIX wieku i trzymających w napięciu odgłosów otoczenia.

Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja

Steam nie poinformował, kiedy konkretnie skończy się promocja na tytuł Layers of Fear. Jeśli zatem chcecie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, które można wydać chociażby na dodatek do gry, to radzimy czym prędzej logować się na swoje konta i dodawać Layers of Fear do biblioteki. Na pewno nie pożałujecie, tych kilkudziesięciu godzin emocjonującej i trzymającej w napięciu rozgrywki utrzymanej w tonie psychologicznego horroru.

Źródło: Steam