Rendery Google Pixel 3 w wersji Lite niedawno pojawiły się w sieci. Telefon zaskakuje pod wieloma kątami. Wyróżnia się przede wszystkim w aspekcie parametrów i designu, który można skwitować jako „niecodzienny”, chociaż może raczej bardziej adekwatnym stwierdzeniem będzie „wczorajszy”. Google najwyraźniej potrzebuje telefonu, który będzie mógł rywalizować z iPhone XR.

Średniopółkowy Pixel 3?

Sama koncepcja takiego modelu nie wydaje się niczym zaskakującym. Nawet Apple posiada w swoim portfolio produkt przeznaczony na „niską” (jak na Apple) półkę cenową, mowa tu oczywiście o iPhone XR. Inni producenci od zawsze stosują taką praktykę. Wydaje się więc, że pojawienie się Google Pixela 3 Lite jest czymś naturalnym i wskazanym. Przy ograniczonym budżecie wymagane są jednak dosyć spore cięcia. Jak na tym tle wypada wersja „Lite”?

Google Pixel 3 Lite – szykuje się „ramkowiec”?

Od dawna nie mieliśmy do czynienia z produktem tej klasy, który byłby jednocześnie wyposażony w standardowe ramki z góry i dołu ekranu. Google Pixel 3 Lite posiada ekran 5,5 cala, lecz jego proporcja ekranu do przodu urządzenia jest niezwykle niska, a więc jego gabaryty dorównują iPhone XR i wielu innym popularnym urządzeniom. Wydaje się jednak, że poza tym Google nie „przycinało” na swoim produkcie. Podzespoły prezentują się znacznie lepiej niż design.

Google Pixel 3 Lite – jak wypadają podzespoły?

Telefon zasilany będzie chipsetem Snapdragon 670, oraz 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna stanowić będzie zaledwie 32 GB, ale oczywiście będzie ją można rozszerzyć przy użyciu karty microSD. Bateria może mieć pojemność 2915 mAh. Najważniejsza jest jednak kamera. Jeśli Google zdecyduje się na dosyć ryzykowny krok i umieści w Pixelu 3 Lite taki sam obiektyw jak w wersji normalnej, może spodziewać się ogromnego sukcesu rynkowego. W końcu to ten aspekt był bardzo doceniany w telefonach z tej serii.

Kiedy Google Pixel 3 Lite pojawi się w Polsce?

To póki co pierwsze przecieki w sprawie tego modelu. Na chwilę obecną nie znamy ceny, ani daty premiery. Prawdopodobnie musi upłynąć dosyć sporo czasu zanim Google zdecyduje się na ujawnienie Pixela 3 Lite. Być może przyjdzie nam czekać nawet do pierwszego kwartału 2019.

Źródło: PhoneArena