Widzieliśmy już wiele. Nowe aktualizacje i wprowadzane innowacyjne funkcjonalności do aplikacji mają przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie użytkowników aplikacji Facebook Messenger.

Programiści wersji testowej aplikacji ostatnio wprowadzono nowe funkcjonalności. Czy dana aktualizacja przejdzie na wersję stabilną, ma zdecydować samo zdanie użytkowników. Już od ostatniego update’u Facebook’a widzieliśmy nowy system reakcji dla wysłanych postów. Dlatego też, po tak ciepłym przyjęciu reakcji Emoji, zespół Facebook Messenger postanowił pójść o krok dalej. Postanowili oni wykonać je podczas rozmów w aplikacji Messenger.

Sama reakcja „Lubię to” w Facebook Messenger już nie wystarczy

Już od dłuższego czasu możemy zauważyć, że ludzie korzystający na co dzień z desktopowej wersji Facebook’a coraz częściej sięgają po reakcje Emoji. Dlatego coraz bardziej czują oni ich brak w aplikacji Messenger. Dodano także opcję oznaczania znajomych pod postacią „Direct message”. Dzięki nim w prosty sposób w konwersacjach za pomocą symbolu „@” będziemy mogli oznaczyć naszych znajomych, aby ci zwrócili uwagę na konkretną wiadomość, film, link czy wysłane zdjęcie. Tak jak w pełnej wersji statusów Facebook, będziemy mogli wybrać jedną ze standardowych reakcji jak „love”, „smile”, „wow”, „sad”, „angry” czy po prostu „OK”. Główną różnicą, na jaką się natkniemy w aplikacji, będzie oznaczenie osób oraz z dawna oczekiwana emoji „Nie lubię tego”. Jakby nie patrzeć, w końcu zespół developerski Facebook Messenger w posłuchał się społeczności oraz sprostał jej oczekiwaniom. Niestety, jest to także opcja zarezerwowana dla aplikacji mobilnej, dlatego przycisku Dislike nie zobaczymy jeszcze w aplikacji głównej serwisu. Mimo tego, posiadając już aplikację, będziemy mogli wyrazić swoje niezadowolenie już w prywatnych rozmowach. Reakcje Emoji będą dostępne dla chatów dla jednej osoby, jak i dla grup.

Zwróć uwagę konkretnej osoby na wiadomość

Czasami, gdy rozmowa trwa długo, trudno jest zwrócić na siebie uwagę, zwłaszcza jeśli osoba, z którą musisz rozmawiać w grupie, nie była przez jakiś czas w zalogowana w aplikacji Messenger. Gdy wersja beta zostanie zakończona, możliwa będzie wymiana konkretnej osoby na czacie dzięki prostemu wpisaniu znaku „@”, a następnie nazwę danego użytkownika. Dla osób trzecich uczestniczących w chacie wiadomość będzie widoczna jako podświetlona, a wymieniona osoba dodatkowo otrzyma powiadomienie. Warto też wspomnieć o tym, że jeśli dana osoba nie chce otrzymywać powiadomień związanych z funkcją otagowania znajomych na czacie. Daną funkcję wyłączymy w opcjach, wchodząc w „Powiadomienia”.

Źródło: CNET

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.