Facebook ostatnimi czasy stał się miejscem stałych ataków hackerskich. Włamywacze internetowi łasi są przede wszystkim na dane wrażliwe, które ludzie umieszczają w serwisie na lewo i prawo. Prawda jest taka, że sami proszą się o ataki, ale Facebook postarał się ich obronić.

Alex Stamos, Chief Security Officer Facebooka poinformował na swoim blogu, że użytkownicy Facebook będą od tej pory dostawać ostrzeżenia o potencjalnych atakach hackerskich. Będzie to wyglądać tak, że użytkownik dostanie informacje, że konto może być celem ataku ukierunkowanego. Wszystko pięknie, ładnie, ale prawda jest taka, że nawet takie podwojenie informowania nie przekona użytkowników do uruchomienia dodatkowej ochrony na swoich portalach społecznościowych,  tzw. Login Approvals.

W trosce o swoich użytkowników, Facebook zawsze będzie podejmować kroki służące zabezpieczeniu ich kont, które w przekonaniu FB mogą być zagrożone” - Alex Stamos

cd3nbCzrxuOYMXm1ZGhi

Jay, przypuszczamy, że Twoje konto na FB, jak i inne konta, z których korzystasz mogą być celem ataków sponsorowanych przez podmioty rządowe. Włączenie Login Approvals być może uchroni Twoje konto na Facebooku przed logowaniem osób niepowołanych. Gdy po raz pierwszy logujesz się na nowym urządzeniu lub przy użyciu innej przeglądarki niż dotychczas, na twój nr telefonu wyślemy Ci kod zabezpieczający, dzięki któremu, będziesz mógł bezpiecznie zalogować się na swoje konto. Rekomendujemy, abyś dodatkowo zabezpieczył wszystkie konta online z których korzystasz.

Postanowiliśmy w ramach tego, napisać Wam w kilku krokach, jak Login Approvals włączyć, bo pewnie nie każdy wie:

  • Kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu FB
  • Przejść do USTAWIENIA, a następnie wybrać BEZPIECZEŃSTWO
  • Kliknąć na ZATWIERDZENIE LOGOWANIA, a następnie zaznaczyć dostępne pole
  • Można już zakończyć i zatwierdzić

Przechwytywanie1

Kiedy te ustawienia zostaną wprowadzone miło byłoby, aby sprawdzić, czy nie można usera znaleźć po numerze telefonu.