Koncern Mini pokazało właśnie klasyczny koncept Mini Coopera w wersji elektrycznej. Samochód jest połączeniem ponadczasowego projektu z nowoczesną technologią. Trzeba jednak pamiętać, że firma Mini, należąca do bawarskiego BMW, stworzyła ten samochód w ramach kampanii marketingowej związanej z przyszłoroczną premierą modelu Mini Electric.

Pomimo faktu, że Mini Cooper w klasycznej odsłonie jest tylko formą reklamy, samochód mógłby sporo namieszać w tym segmencie. Piękny, ponadczasowy wygląd z nowoczesną technologią związaną z napędem elektrycznym z całą pewnością znalazłby spore grono zwolenników. Mini Cooper Electric możecie podziwiać na poniższych zdjęciach opublikowanych przez koncern BMW.

Czym tak właściwie będzie Mini Electric?

Mini Electric ma zostać zaprezentowany na początku przyszłego roku i być uhonorowaniem 60-lecia klasycznego Mini. BMW w materiałach prasowych informuje, że samochód będzie mógł pokonać około 400 kilometrów na jednym ładowaniu, trwającym około godziny przy użyciu superszybkiej ładowarki. Niestety nie wiadomo jeszcze, jakie zostaną wykorzystane w nim akumulatory, ani jaką moc będzie oferować silnik elektryczny. Wersja produkcyjna Mini Electric z całą pewnością będzie charakteryzować się nowocześniejszą bryłą.

Może być drogo

Nie są jeszcze znane ceny samochodu Mini Electric, ale z całą pewnością nie będzie tanio. Sprzedawane obecnie BMW i3 w podstawowej wersji wycenione zostało na niespełna 160 tysięcy złotych, a wartość wariantu z dodatkowym silnikiem spalinowym, służącym do podładowywania elektrycznego w razie konieczności, waha się w granicach 190 tysięcy złotych. Należy założyć, że Mini Electric nie będzie kosztować mniej niż 150 tysięcy złotych.

Na pewno znajdą się chętni

Moda na samochody elektryczne trwa w najlepsze i czy chcemy, czy nie chcemy, z całą pewnością są one przyszłością motoryzacji. Spalinowe napędy będą stopniowo wypierane przez hybrydowe i elektryczne. Nie dziwi więc fakt, że BMW chce rozszerzyć swoją ofertę o kolejny model z takim napędem. Szkoda tylko, że raczej nie możemy liczyć na wprowadzenie do sprzedaży Mini Electric w tak ładnej, klasycznej formie, jak na zdjęciach umieszczonych na początku tekstu. Poniżej natomiast możecie zapoznać się z konceptowymi grafikami przyszłorocznego Mini Electric.

Źródła:mini.com.pl,BMW Blog