Cyfrowy Polsat oficjalnie potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne. Imperium Zygmunta Solorza-Żaka złożyło ofertę kupna spółek należących do Grupy Interia. O tym, że Interia może wylądować w rękach Cyfrowego Polsatu, mówiono już w grudniu zeszłego roku.

Sprawdziły się przewidywania, o których informowaliśmy Was pod koniec zeszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że Cyfrowy Polsat jest zainteresowany zbudowaniem silnej pozycji w mediach internetowych. Imperium Zygmunta Solorza-Żaka złożyło ofertę nabycia 100% udziałów w spółce Grupa Interia.pl. Przy czym oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się dzień po wcześniejszych nieoficjalnych doniesieniach medialnych. Jednak takie zachowanie jest w pełni zrozumiałe. Zarząd Cyfrowego Polsatu uznał, że niezwłoczne ujawnienie informacji o złożeniu oferty miałoby negatywny wpływ na prowadzone negocjacje.

Cyfrowy Polsat chce przejąć 100% udziałów Grupy Interia

Oficjalny komunikat wyjaśnia wszystkie intencje Cyfrowego Polsatu:

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. informuje o powzięciu w dniu 16 marca 2020 r. przez Zarząd Spółki informacji o decyzji podjętej przez Zarząd spółki zależnej Telewizja Polsat dotyczącej złożenia oferty w ramach prowadzonego procesu sprzedaży spółek należących do Grupy Interia.

Złożenie przedmiotowej oferty dotyczy rozważanego nabycia przez Telewizję Polsat 100% udziałów w spółce Grupa Interia.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie “GIGO” oraz praw i obowiązków komandytariusza w Grupa Interia.pl Media spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie “GIKO”. Nabycie tych spółek będzie skutkowało nabyciem wyłącznej kontroli nad spółkami z Grupy Interia, tj. GIGO, GIKO, Grupa Interia.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., Mobiem Polska sp. z o.o. oraz Mobiem Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. łącznie “Grupa Interia”.

Podmiotami sprzedającymi spółki należące do Grupy Interia są Bauer Media Invest GmbH oraz Bauer Polen Invest GmbH “Sprzedający”. Wybór oferty złożonej przez Telewizję Polsat będzie skutkował dalszymi negocjacjami mającymi na celu nabycie Grupy Interia przez Telewizję Polsat od Sprzedających. Cena oraz ostateczne warunki mogą podlegać dalszym negocjacjom.

Spółka zaznacza, że proces negocjacji jest na wczesnym etapie, a ich wynik oraz prawdopodobieństwo ich pozytywnego zakończenia są niepewne.

Spółka będzie informować o kolejnych etapach procesu negocjacji pomiędzy Telewizją Polsat a Sprzedającymi w odrębnych raportach bieżących.”

“Puls Biznesu” jeszcze w grudniu zeszłego roku przewidywał, że kupnem Interii mogą być zainteresowani również Agora i Wirtualna Polska.

Źródło: PAP

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.