Producent z Cupertino dotychczas korzystał z paneli OLED wielu producentów, w tym Samsunga. Teraz Apple zdecydowało, że będzie brać te komponenty tylko od jednej firmy, mianowicie od LG. Problem w tym, że Koreańczycy mają kłopot z utrzymaniem produkcji na tak wysokim poziomie.

Informacje o problemach LG jako pierwszy przekazał dziennik The Wall Street Journal. Firmy analityczne ostrzegają, że jeśli Apple nie znajdzie jeszcze jednego producenta, to w najbliższym czasie mogą pojawić się zastoje w dostawach smartfonów iPhone X.

Wszystko przez zbyt wysokie ceny

Apple ograniczyło zakup od Samsunga po sprawie zawyżania cen paneli. Producent wiedząc, że jest głównym dostawcą ekranów OLED do iPhone’a X żądał od firmy z Cupertino coraz bardziej wywindowanych stawek za pojedynczy produkt. To właśnie ta sytuacja sprawiła, że Apple postanowiło zwiększyć zamówienia u LG – firmy, która dostarcza panele między innymi do smartfonu Pixel 2 XL od Google oraz sama z nich korzysta w modelu V30. Niestety ekrany te nie są zbyt dobrze postrzegane w świecie technologicznym. Zarzuca się im słabe odwzorowanie kolorów oraz problemy z wypalonymi pikselami. Producent świetnie radzi sobie natomiast z matrycami do telewizorów LCD.

iPhone X

Apple iPhone X – specyfikacja

Warto przypomnieć specyfikację techniczną smartfonu iPhone X. Zaprezentowane w ubiegłym roku urządzenie zostało wyposażone w czterordzeniowy, 64-bitowy układ Apple A11 z koprocesorem M11, 3 GB pamięci operacyjnej 64 GB lub 256 GB pamięci na pliki (w zależności od wybranej wersji) oraz baterię Li-Ion o pojemności 2 700 mAh z funkcją ładowania indukcyjnego. Obraż wyświetla właśnie ekran OLED o pojemności 5,8 cala, pracujący w rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli o zagęszczeniu 463 ppi.

Na tyle smartfona umieszczony został podwójny aparat fotograficzny z optykami 12 megapikseli o przesłonach f/2.4 oraz f/1.8, oferujące laserowy autofokus oraz OIS. Z modułów łączności zastosowano tutaj LTE, Bluetooth 5.0, WiFi 802.11 ac, GPS z GLONASS i A-GPS oraz NFC. Apple iPhone X kupimy obecnie za około 4 500 złotych za wariant z 64 GB pamięci wbudowanej.

Źródło: The Verge