Play postanowił zmniejszyć ilość partnerów roamingowych. Dlatego “fioletowi” wypowiedzieli Polkomtelowi (operator sieci Plus) umowę na roaming krajowy z zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Oznacza to, że klienci Playa będą mogli jeszcze przez rok korzystać z nadajników Plusa. W latach 2020 – 2021 pozostaną im jeszcze stacje bazowe Orange oraz T-Mobile.

Play konsekwentnie realizuje strategię budowy macierzystej sieci o ogólnopolskim zasięgu. Dlatego operator stopniowo zmniejsza uzależnienie od partnerów roamingowych. Jeszcze w tym roku Play ma posiadać 7 tysięcy stacji bazowych. Dział rozbudowy sieci uruchamia ostatnio 60 – 70 nowych nadajników tygodniowo. 1 stycznia 2022 roku ma być ich już 9,5 tysiąca. Dzięki temu Play będzie mógł wyłączyć roaming krajowy również w sieciach Orange i T-Mobile.

Klienci Playa martwią się wyłączeniem roamingu od Plusa

Dość spora ilość klientów sieci Play skusiła się na ofertę operatora z względu na reklamowany zasięg 4 sieci. Niektórzy z nich mieszkają w miejscach, gdzie właśnie Plus ma najlepszy zasięg lub jest też praktycznie jedynym dostępnym operatorem. Jednak Marcin Gruszka – Rzecznik Prasowy sieci Play – zapewnia:

“Jeżeli w jakimś rejonie Plus jest jedynym operatorem z zasięgiem, to będziemy dokładali wszelkich starań, żeby w 2019 roku pojawiła się tam nasza stacja”.

Należy również pamiętać, że zmiana ta nie jest podstawą do wypowiedzenia umowy.

Źródło: Play

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.