Wakacje w pełni. Sezon dodatkowych, niecodziennych wydatków także. Jak łatwo kontrolować domowy budżet? W jaki sposób zadbać o to, by po powrocie z urlopu nie tylko mieć coś na koncie, ale także bez problemu rozliczyć się z przyjaciółmi, którzy spędzili tych kilka dni z nami? Jak bez problemu pamiętać o każdym zakupie z sezonowych wyprzedaży? Z pomocą przychodzą nam aplikacje do zarządzania domowym budżetem. Są one niezwykle rozbudowane i jednocześnie łatwe w korzystaniu.

Darmowe rozwiązania mogą znacząco ułatwić nam życie. Co ważne, wszystkie omawiane aplikacje dostępne są zarówno na Androida, jak i iOS, co powoduje, że każdy z nas bez problemu ściągnie aplikację na swojego smartfona.

Dla łatwiejszego podziału wspólnych wydatków – Tricount

Ta aplikacja z dostępem dla kilku osób pozwoli podzielić poniesione koszty przez każdego z uczestników wyjazdu. Wystarczy, że każdy zaloguje się i wpisze kwoty, które wydał. Jedyną trudnością jest to, że aplikacja obsługuje rozliczenie tylko w jednej walucie. Może okazać się to kłopotliwe podczas zagranicznych wyjazdów. Niemniej jednak każdy z nas bez problemu przelicza złotówki na euro, i odwrotnie.

tricount

Twórcy Tricount chwalą się, że aplikacja jest niezwykle intuicyjna i z jej obsługą poradzi sobie każdy, niezależnie od wieku. Działa ona w następujący sposób. Po pierwsze określamy rodzaj wydatku rejestrowanego w Tricount. W trakcie wakacyjnych podróży mogą to być koszty biletów, jedzenia, paliwa, zakupów, wejściówek czy noclegów. Następnie określamy, kto ma za coś zapłacić. Wszystko bez zbędnego tracenia czasu i niepotrzebnych, nerwowych sytuacji. Gdy przejdziemy przez te dwa kroki, wystarczy poprosić towarzyszy naszych wędrówek po świecie o rejestrowanie własnych wydatków.

Tricount

Jest to doskonała aplikacja dla osób, które nie wyobrażają sobie samotnych wakacji. Dla tych , którzy zawsze podróżują w grupie.

Odnośnik do aplikacji

Segregowanie wydatków i wnikliwa analiza z Monefy

Przydatne nie tylko na wakacjach segregowanie wydatków, które pozwoli nam monitorować, na co wydajemy najwięcej. Zasada jest prosta- domowy budżet dzielimy na trzy kategorie. Są to oszczędności, pensja i wpłaty. Następnie w prosty sposób możemy opisać wszystkie wydawane pieniądze. Zawsze warto zwrócić uwagę, czy w trakcie wakacji rzeczywiście więcej inwestujemy w przyjemności.

Ciekawym rozwiązaniem tej aplikacji jest możliwość wpisania maksymalnej kwoty, którą zamierzamy wydać, co uchroni nas przed nadmiernymi wydatkami poza domem. Warto podkreślić, że atutem Monefy jest także przejrzysty, nowoczesny design, który wyróżnia minimalizm. Stąd wniosek, że nie tylko wakacyjne otoczenia, będzie rozpieszczało nas wzrok, ale także ułatwiająca katalogowanie wydatków aplikacja.

Odnośnik do aplikacji

monefy

PanParagon – i można szaleć na wakacyjnych wyprzedażach

Aplikacja dostępna na Androida i iOS odczyta dane z fotografii paragonu, który przyniesiemy ze sklepów. Wśród nich kwoty, daty zakupu i ewentualnego zwrotu oraz długość gwarancji.

Jest to idealny sposób dla tych z nas, którzy nie lubią wpisywania danych. Aplikacja intuicyjnie zbierze informacje za nas. Wspomnienia wakacyjnych wyprzedaży szybko wyblakną, ale już nigdy nie będziemy musieli się martwić, że nasze paragony również. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość ubezpieczenia sprzętów przy użyciu tej apki. Kilka kliknięć wystarczy, by przedłużyć bezproblemowe używanie zakupionych przedmiotów.

Odnośnik do aplikacji

panparagon

Fuelio – dla tych, którzy planują długie podróże samochodem

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują własne cztery kółka jako środek wakacyjnego transportu i lubią dokładne statystyki swoich motoryzacyjnych wydatków. Na czym polega obsługa Fuelio i co rzeczywiście nam ułatwia? Aplikacja co prawda może obsługiwać wiele samochodów, ale sprawdza się także przy jednym. Ułatwieniem może być to, że odległość można podawać w różnych jednostkach.

Dostępne są zarówno mile, jak i kilometry. Ilość paliwa można podawać w litrach i galonach. Aplikacja obliczy, ile będzie kosztowało paliwo, by przejechać z punktu A do punktu B. Pozwoli to oszacować koszty wakacyjnych eskapad. A co warto dodać już w po wakacjach? Przede wszystkim oprócz wydatków związanych z paliwem, mogą to być informacje związane z przeglądem, serwisem, naprawami, ubezpieczeniem, czy mandatami do zapłacenia chociażby po wakacyjnych przejażdżkach w nieznane.

Odnośnik do aplikacji

fuelio

Podsumowanie

Jakie korzyści płyną ze stosowania opisanych aplikacji w sezonie letnim? Przede wszystkim w nowoczesny i prosty sposób możemy na bieżąco kontrolować wydatki, planować je i kategoryzować, co daje nam wiedzę o stanie naszego konta. Są intuicyjne i nie wymagają dużego nakładu czasu. Jedyną wadą może być to, że by przynosiły wymierne korzyści i pomagały rzeczywiście oszczędzać, nawet na wakacjach trzeba choć na chwilę wykazać się dyscypliną i wprowadzić kilka danych, których wymagają wymienione aplikacje.