Ostatnio w sieci pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że eSIM w sieci Orange działa już na Apple Watch. Jednak operator wyraźnie zaprzeczył i podkreślił, że eSIM dla Apple Watch nie jest wspierane. Przy czym możemy mieć nadzieję na to, że Apple Watch z modemem LTE trafi niedługo do oficjalnej polskiej dystrybucji.

Opinia branży telekomunikacyjnej o eSIM jest na razie podzielona. Jedni podkreślają, że jest to przyszłość sieci komórkowych i warto w nią inwestować. Drudzy zaznaczają, że elektroniczne karty SIM są obecnie co najwyżej ciekawostką. Z kolei w Polsce eSIM na poważnie zajmuje się tylko Orange. W grudniu zeszłego roku operator uruchomił obsługę elektronicznych kart SIM dla właścicieli nowych iPhone’ów (modele XS, XS Max oraz XR). Jednak niektórym klientom udało się uruchomić nową usługę na smartfonie Google Pixel 3 oraz zegarku Galaxy Watch. Natomiast na początku marca tego roku Orange oficjalnie uruchomiło eSIM na Galaxy Watch LTE wraz z usługą “Ekstra karta eSIM”. Użytkownicy od razu zaczęli dopytywać się o analogiczne wsparcie dla smartwatchy Apple.

Kiedy eSIM w Apple Watch?

Wszystko wskazuje na to, że Orange pracuje aktualnie nad wprowadzeniem wsparcia dla smartwatchy Apple z modemami LTE. Kilku użytkowników uruchomiło usługę “Ekstra karta eSIM” na Apple Watch. Działały nawet rozmowy i wysyłanie SMS-ów. Potrzebna była do tego instalacja wersji beta systemu watchOS na zegarku. Aktualizacja smartfona do iOS 12.2 oraz sparowanie smartwatcha z iPhone. Rozwiązanie to działało przez kilka dni. Od wczoraj pojawia się informacja “Dostępny wkrótce.”.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na oficjalny komunikat ze strony Orange Polska. Podejrzewam, że wraz z uruchomieniem eSIM dla smartwatchy z Cupertino, operator wprowadzi do swojej oferty Apple Watch 4 LTE.

Źródło: Twitter

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.