Jedna z nowości technologicznych, które kocham i bez których nie mogę się obejść ą płatności telefonem. Z uwagi na to, że gubię karty do bankomatu, płacenie smartfonem to niesamowity sukces. Używam ich, gdzie tylko się da, zarówno NFC, jak i BLIK.

Tym bardziej cieszy mnie, że kolejny bank wprowadził BLIK w swojej ofercie. Tym razem załapało się Pekao, drugi co do wielkości bank w naszym kraju. Sprawi to, że funkcjonalność ta stanie się jeszcze bardziej popularna.

Najciekawsze jest to, że bank ten długo opierał się przed tą formą płatności.

Nie jest to jednak koniec nowości. Pekao chyba się mocno rozpędziło i nie ma zamiaru się zatrzymywać, bo w następnym tygodniu wprowadza płatności Apple Pay. Jest to informacja zaczerpnięta z serwisu Cashless. Płatności od Apple mają być udostępnione jeszcze między innymi przez Alior Bank, Bank Zachodni WBK czy mBank. Okazuje się, że klienci Banku Pekao od dziś mogą już korzystać z kodów BLIK, realizując płatności przez internet czy w sklepach stacjonarnych przez terminale płatnicze oraz z wypłat z bankomatów.

Jak w takim razie zacząć korzystać z tej funkcji?

Okazuje się, że nie jest to wcale trudne. Aby zacząć korzystać z płatności BLIK, wystarczy zaktualizować aplikację PeoPay dostępną na smartfony z Androidem i iOS. W najbliższym czasie dodana ma być w niej opcja płatności na numer telefonu P2P oraz płatności w terminalach własnych Banku Pekao.

Od 12 czerwca 2018 roku, bankowość mobilna Banku Pekao S.A. zostanie uzupełniona o nową formę transakcji bezgotówkowych: BLIK. Po płatnościach zbliżeniowych telefonem w technologii HCE oraz potwierdzaniu transakcji metodą biometryczną jest to kolejne praktyczne udogodnienie dla klientów banku.Dzięki kodom BLIK w aplikacji PeoPay, klienci Banku Pekao S.A., będą mogli bez konieczności sięgania po kartę lub gotówkę, płacić za zakupy w terminalu POS w każdym z 290 000 sklepów w całym kraju, w sklepach internetowych oferujących płatność BLIK, a w końcu bezprowizyjnie wypłacać gotówkę z 19 000 bankomatów w całej Polsce (w tym z ponad 1720 bankomatów Banku Pekao S.A.). Ponadto do końca tego roku zostanie wprowadzona możliwość dokonywania przelewu na numer telefonu do innego użytkownika BLIK. W dzisiejszych czasach klienci oczekują od swojego banku czegoś więcej niż dobrej oferty handlowej: atrakcyjnych kredytów czy korzystnie oprocentowanych lokat. Klient oczekuje stałego, szybkiego, wygodnego i bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy. Dlatego wprowadzenie funkcji BLIK do aplikacji PeoPay było po prostu naturalnym krokiem w rozwijaniu naszej oferty – powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności.

Informacja prasowa: Bank Pekao

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.