Producenci smartfonów już przyzwyczaili nas do tego, że nie możemy samodzielnie wymienić zużytej baterii. Swego rodzaju rewolucję miał wprowadzić LG G5, jednak wymienny akumulator nie przełożył się na lepszą sprzedaż. Dlatego lekko zdziwiłem się, kiedy do sieci wyciekła instrukcja obsługi ujawniająca, że Samsung Galaxy J7 będzie posiadać ściąganą tylną klapkę obudowy i tradycyjny (tj. wymienny) akumulator.

Wspomniana instrukcja dotyczy modelu Galaxy J7 Duo (SM-J720F), który pojawi się w Indiach. Jednak ten sam model dostępny będzie również w innych krajach. Dlatego właśnie osoby, którym zależy na wymiennej baterii powinny zainteresować się nowym “średniakiem” Samsunga. Koreańczycy wyposażyli go w chipset Exynos 7885 (2x 2,2 GHz Cortex-A73 + 6x 1,6 GHz Cortex-A53), 3 GB pamięci RAM oraz 5,5 calowy wyświetlacz FullHD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Ilość pamięci przeznaczonej na dane użytkownika nie jest znana, ale można rozszerzyć ją za pomocą karty microSD. Na uwagę zasługuje podwójny aparat (13 Mpix + 5 Mpix) oraz znajdujący się z przodu flash. Samsung zdecydował się również na udostępnienie asystenta głosowego Bixby.

Rozwiązania zaimplementowane w Galaxy J7 zarezerwowane są zazwyczaj dla urządzeń z wyższej półki.

W sieci pojawiły się również pierwsze rendery sugerujące, jak będzie wyglądać nowy “średniak” ze stajni Samsunga. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym designem połączonym z nowoczesnymi rozwiązaniami. Galaxy J7 2018 powinien spodobać się osobom, które cenią sobie stylistykę starszych smartfonów, ale chcą posiadać urządzenie z nowoczesnym systemem operacyjnym, którym w tym przypadku jest Android Oreo 8.0. Niestety, nie ma żadnych przypuszczeń co do ceny tegorocznego Galaxy J7. Mam tylko nadzieję, że będzie on stosunkowo tani oraz wytrzymały pod kątem mechanicznym.

Samsung Galaxy J7 Duo

Źródło: SamsungKillerFeatures

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.