Czasy kiedy do wystawienia swojej strony WWW wystarczyło wrzucenie swojego desktopa do sieci akademika pod stałe IP, z Apachem, IpTables i dodatkami już dawno minęły. Mało kto korzysta teraz z rozwiązań, do których fizycznie mamy dostęp. Coraz częściej kupujemy tzw. hosting i martwimy się tylko i wyłącznie tym, co jest w systemie, tudzież w konfiguracji samej witryny. Jak wybrać dobry hosting i jakie mamy na dzień dzisiejszy na rynku? Specjalnie dla Was dzisiaj zbiór ciekawych według nas ofert.

Home.pl

Istnieje od roku 1997. Oferta zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Jest to największy partner Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w zakresie rejestracji domeny .pl, Oferty rozbite są na dwie linie: taką bardziej eko i wersje pro.

Home.pl na ten moment dołożył do oferty ciekawy dodatek: + SSL Wildcard za 1 zł netto. Jest naprawdę o tyle ciekawe, że Wildcard sam w sobie kosztuje około 200 PLN/rok.

Nazwa usługiCena promocyjnaPojemnośćTransferBazy/Doment/E-mail
Basic4,92 PLN10 GB6000 GB1/BL/BL
Starter7,38 PLN50 GBBL20/BL/BL
Server17,22 PLN100 GBBL50/BL/BL
Unlimited24,60 PLNBLBLBl/BL/BL

http://home.pl

Nazwa.pl

Firma istnieje od roku 1997 – tak jak Home. Na początku mieli kilka wpadek, ale nawet najlepszym się zdarza. Wyglądało to tak, że awarię serwera oznaczyli jako zwykłe prace hostingowe.  Wzrost jakości idzie w parze z ceną, dlatego polecamy tę usługę:

Nazwa usługiCena promocyjnaPojemnośćBazy/Domeny/E-mail
Active Mini3,69 PLN50 GB25/BL/25
Active Biznes7,59 PLN100 GBBL/BL/BL
Active Pro12,92 PLN200 GBBL/BL/BL
Active Max15,38 PLNBLBL/BL/BL

Co na Nazwa.pl jeszcze dodatkowo, aby zachęcić do korzystania z ich usług? Postawili na pomoc użytkownikowi i wrzucili: kreator stron, panel zarządzania, domena.pl za darmo ( nie ma tego tylko w usłudze Active Mini).

http://nazwa.pl

Ovh.pl

OVH jest firmą chyba najbardziej popularną wśród branży IT. Swoje usługi hostingowe podzieliłą na trzy linie: Perso, Pro i Perform. Do usług dodaje pre-instalowaną Joomle lub WordPress.

http://ovh.pl

Nazwa usługiCena promocyjnaPojemnośćBazy/Domeny/E-mail
Pesonal7,99 PLN100 GB1/1/10
Pro19,99 PLN250 GB4/1/100
Perofmance39,99 PLN500 GB4/1/1000

Żeby nie było, że piszemy tylko o potentatach rynkowych przygotowaliśmy też opisy dwóch hostignów mniejszych firm, jakby ktoś nie chciał pakować się w kobyłe.

V-Speed Hosting

Firma może nie jest konkurencyjna pod względem cenowym, w stosunku do OVH, Home i Nazwy, ale posiada 10 letnie doświadczenie w branży. Szybkość działania usług jest na stałym poziomie i nie ma ukrytych limitów.

v-speed

Kontakt: office@v-speed.eu (dni robocze, godz. 9-17)

https://hosting.v-speed.eu/

Net-hosting.pl

Firma ma też nie ma konkurencyjnej oferty cenowej, ale reklamują się, jako firma, dzięki której zniknie Wam spam ze skrzynek pocztowych. Mają też monitoring 24 i elastyczny plan hostingowy. Pomagają też przy wdrożeniu CMS.

nethosting

http://net-hosting.pl