Huawei wraca powoli do łask. Pomimo tego, że nie wiemy jeszcze, jaka jest przyszłość Androida na chińskich smartfonach, to w poszczególnych krajach rusza sprzedaż Huawei Mate 20 X 5G. Początkowo brytyjscy operatorzy zrezygnowali z zamówień tego modelu. Teraz zmienili zdanie. Pierwszy smartfon 5G firmy Huawei trafia do brytyjskich sklepów.

Wielka Brytania była pierwszym europejskim krajem, którego przedstawiciele wypowiadali się konkretnie na temat ryzyka wynikającego z dopuszczenia Huawei do budowy sieci 5G. Brytyjskie centrum HCSEC każdego roku wydaje raport oceniający bezpieczeństwo produktów chińskiego giganta. Pomimo tego, że Wielka Brytania nie wydała jeszcze rekomendacji dotyczącej użycia sprzętu Huawei do budowy sieci 5G, to jest on używany przez brytyjskich operatorów. Jednak początkowy brak Huawei Mate 20 X 5G w ich ofercie wynikał z zupełnie innego powodu. Operatorzy obawiali się, że chiński gigant nie będzie w stanie dostarczać aktualizacji dla nowych smartfonów. Jednak obawy te nie są już aktualne.

Huawei Mate 20 X 5G w Wielkiej Brytanii to dobry znak dla Chińczyków

Google nie uzyskało jeszcze zgody na wznowienie współpracy z Huawei. Jednak ostatnia deklaracja Donalda Trumpa daje duże nadzieje. Wszystko wskazuje na to, że amerykańskie firmy będą mogły sprzedawać chińskiemu telekomowi produkty i usługi, które nie zagrażają bezpieczeństwu narodowemu USA. Warto również zaznaczyć, że Google sugerowało amerykańskim politykom, iż dalsze podtrzymanie zakazu może być niebezpieczne. Amerykanie obawiają się, że HongMeng OS może nie być aktualizowany, co stwarzałoby dość realne niebezpieczeństwo.

Huawei Mate 20 X 5G dostępny jest również w Polsce. Teraz rusza jego sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Dla chińskiego giganta jest to bardzo dobry znak. Oznacza to, że podobną odwagą mogą wykazać się operatorzy i sprzedawcy z innych europejskich krajów. Dzięki temu Huawei może liczyć na poprawę wyników sprzedaży i utrzymanie wysokiej pozycji w Europie.

Źródło: GSM Arena

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.