Tegoroczne targi CES nie przyniosły nam zbyt dużo nowości dla rynku urządzeń mobilnych. Jednak niektórzy bywalcy zauważyli na stanowisku Samsunga niewielką gablotę, w której zamknięty był prototyp smartfona 5G. Czyżby był to wyczekiwany Galaxy S10?

Samsung nie przedstawił na targach CES 2019 niczego specjalnego, co przyciągnęłoby uwagę publiki. Pozostałe firmy również się niezbyt wysiliły. Jednak nie ma co się dziwić. Największym smartfonowym show są w końcu zaplanowanego na luty barcelońskie targi MWC 2019. A tuż przed nimi Samsung ma przygotować specjalne wydarzenie, na którym zademonstruje Galaxy S10. Pomimo tego koreański gigant nie mógł pozwolić sobie na opuszczenie imprezy w Las Vegas. Dlatego też Samsung przygotował na CES2019 ścianę pokazową z urządzeniami 5G. Wśród nich znalazł się również prototypowy smartfon.

CES2019 Samsung 5G

Smartfon 5G pokazany na CES2019 raczej nie jest Samsungiem Galaxy S10

Niestety osoby, które zdecydowały się odwiedzić Las Vegas, nie zobaczyły żadnej demonstracji w wydaniu Samsunga pokazującej działającą sieć 5G. Dlatego musimy uwierzyć Koreańczykom na słowo, że to, co widzimy na poniższym zdjęciu, to faktycznie smartfon z modemem 5G.

Większość osób myśli, że jest to Samsung Galaxy S10. Opublikowane zdjęcia sugerują, że mamy tutaj do czynienia z urządzeniem, które z wyglądu niczym nie różni się od obecnych smartfonów. Bardziej wnikliwi wypatrzyli na nich notcha znajdującego się w prawym-górnym rogu. Z kolei Galaxy S10 ma mieć ekran z przysłowiową “dziurką”. Całkiem możliwe, że jest to jedno z urządzeń, na których Koreańczycy testowali różne warianty nowych ekranów. Niewykluczone, że jest to ten sam smartfon, który niedawno został użyty w Korei do pierwszej komercyjnej wideo-rozmowy 5G.

Źródło: Business Insider

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.